Կառավարությունը կարևորում է հակակոռուպցիոն արդյունավետ քաղաքականության իրականացումը
ՀՀ կառավարությունը կարևորում է հակակոռուպցիոն արդյունավետ քաղաքականության իրականացումն ու այդ ուղղությամբ մասնագիտական քննարկումները, որոնք հնարավորություն կտան մշակել հստակ ռազմավարություն և բացահայտել ճշգրիտ թիրախներ: Այդ մասին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը... մանրամասն »
Անպատասխան չի մնալու և ոչ մի մեղադրանք
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նախքան նիստի օրակարգի ձևավորումը վարչապետը հանդես է եկել քաղաքական հայտարարությամբ` այդ կերպ արձագանքելով ՀՀ վերահսկիչ պալատի հայտնի հաշվետվությանը։ Տիգրան Սարգսյանն... մանրամասն »
Բացահայտումները պետք է իրավական գնահատական ստանան
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգի ձևավորումից առաջ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը քաղաքական երեք հայտարարություն է արել, որոնք վերաբերում են Վերահսկիչ պալատի հաշվետվությանը։ «Առաջին քաղաքական հայտարարությունը. Ես անձամբ խիստ շահագրգռված եմ, որ բոլոր այն... մանրամասն »

Четверг, 20 Июнь 2013
Правительство Республики Армения придает важное значение реализации эффективной антикоррупционной политики и профессиональным обсуждениям в этом направлении, которые дадут возможность разработать четкую стратегию и выявить точные цели. Об этом Премьер-министр... подробности »
Ни одно обвинение не останется без ответа
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Перед формированием повестки дня заседания Премьер-министр выступил с политическим заявлением, таким образом отреагировав на известный... подробности »
Выявления должны получить правовую оценку
Перед формированием повестки дня сегодняшнего заседания Правительства Республики Армения Премьер-министр Тигран Саркисян сделал три политических заявления, которые относятся к отчету Контрольной палаты. «Первое политическое заявление: Я лично крайне... подробности »