Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի միջև կնքվել է փոխհամագործակցության հուշագիր
Վարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Վիկտոր Խրիստենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի միջև համագործակցության հեռանկարներն ու... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը ծանոթացել է օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի վերազինման աշխատանքներին
Վարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Սարգսյանը ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Հասմիկ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Երևանի Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն: Տիգրան Սարգսյանը շրջել է թատրոնում՝ ծանոթացել կատարված տեխնիկական... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Միրոսլավ Լայչակին
Վարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սլովակիայի փոխվարչապետ-արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակին: Ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Ձեր այցը նոր թափ կհաղորդի երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանը, մենք դրանում... մանրամասն »
Քննարկվել են հայ-չինական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության քաղաքացիական հարցերով փոխնախարար Գու Ճաոսիի գլխավորած պատվիրակությանը: «Հայաստանի համար մեծ նշանակություն ունեն Չինաստանի հետ հարաբերությունները: Մեր երկիրը շահագրգռված է... մանրամասն »

Между Арменией и Евразийской экономической комиссией подписан Меморандум о взаимопонимании
Исполняющий обязанности Премьер-министра Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Председателем Коллегии Евразийской экономической комиссии Виктором Христенко. Стороны обсудили перспективы и направления сотрудничества между Арменией и Евразийской... подробности »
Тигран Саркисян ознакомился с работами по переоснащению Национального академического театра оперы и балета
Исполняющий обязанности Премьер-министра Тигран Саркисян в сопровождении исполняющей обязанности Министра культуры Армении Асмик Погосян посетил Ереванский национальный академический театр оперы и балета имени Александра Спендиаряна. Тигран Саркисян обошел театр,... подробности »
Тигран Саркисян принял Мирослава Лайчака
Исполняющий обязанности Премьер-министра Тигран Саркисян принял Вице-премьер-министра, Министра иностранных дел Словакии Мирослава Лайчака. Приветствуя гостя в Правительстве, Тигран Саркисян отметил: «Ваш визит придаст новый размах укреплению двусторонних... подробности »
Обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-китайских отношений
Исполняющий обязанности Премьер-министра Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую заместителем Министра по гражданским вопросам Китайской Народной Республики Гу Чаоси. «Для Армении большое значение имеют отношения с Китаем. Наша страна заинтересована в... подробности »