Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյին: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցությանն առնչվող մի շարք գործնական հարցեր և մասնավորապես, Տիգրան Սարգսյանի՝ առաջիկայում... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետի ցավակցական խոսքը Ղազախստանի վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ալմաթիի օդանավակայանում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: Մենք սգում ենք Ղազախստանի ժողովրդի հետ միասին և կիսում ենք ձեր ցավը տասնյակ մարդկանց ողբերգական մահվան համար: Խնդրում... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ժան Միշել Հափիի գլխավորած պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հափիի գլխավորած պատվիրակությանը: Գոհունակություն հայտնելով երկկողմ համագործակցության ընթացքից՝ զրուցակիցները քննարկել են Համաշխարհային բանկի կողմից իրականացվելիք... մանրամասն »
Բարեփոխումները շոշափելի արդյունք են տվել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստից առաջ վարչապետը կառավարության անդամներին է ներկայացրել քաղաքացիների հարցման հիման վրա կառավարության գործունեությանը տրված գնահատականները։ Դրանց համաձայն շոշափելի... մանրամասն »
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներածական խոսքը կառավարության նիստում
Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ։ Այսօր կառավարության կայքէջում տեղադրվելու է մեր գործունեության գնահատականների վերաբերյալ հաշվետվությունը, որը տրվում է հարցումների հիման վրա։ Ուզում եմ ձեզ տեղյակ պահել, որ ըստ մեր քաղաքացիների գնահատականների վերջին տարիների... մանրամասն »

Четверг, 31 Январь 2013
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла России в Армении Вячеслава Коваленко. Собеседники обсудили ряд практических вопросов, касающихся армяно-российского стратегического сотрудничества и, в частности, предстоящий визит Тиграна... подробности »
Соболезнование Премьер-министра Армении Премьер-министру Казахстана
От имени Правительства Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования в связи с трагедией, произошедшей в аэропорту Алматы. Мы скорбим вместе с народом Казахстана и разделяем вашу боль в связи с трагической гибелью десятков людей. Прошу передать... подробности »
Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Жаном-Мишелем Апи
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую руководителем Ереванского офиса Всемирного банка Жаном-Мишелем Апи. Выразив удовлетворение ходом двустороннего сотрудничества, собеседники обсудили вопросы, касающиеся намеченной к осуществлению... подробности »
Реформы дали ощутимый результат
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Перед заседанием Премьер-министр представил членам Правительства оценки деятельности Правительства, которые были получены на основе... подробности »
Вступительное слово Премьер-министра Тиграна Саркисяна на заседании Правительства
Здравствуйте, уважаемые коллеги. Сегодня на сайте Правительства будет размещен отчет об оценках нашей деятельности, который представляется на основе опросов. Хочу вас проинформировать, что по оценкам наших граждан, выделяющиеся в течение последних лет реформы,... подробности »