Կկարգավորվեն բուժծառայությունների և դեղերի գները
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության այս տարվա վերջին նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նկատի առնելով այն հանգամանքը, որ գրեթե բոլոր զարգացող և մի շարք զարգացած երկրներ լայնորեն կիրառում են դեղերի, երբեմն նաև բժշկական ծառայությունների գների... մանրամասն »
Ամփոփվել են Հեքըթոն [ՅԱՆ] և «ATS 2012» նորարարական տեխնոլոգիաների մրցույթները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դեկտեմբերի 26-ին մասնակցել է Հայաստանում երկրորդ անգամ անցկացված Հեքըթոն [ՅԱՆ] նորարար գաղափարների և ծրագրավորման մրցույթի և «ATS 2012» մրցանակաբաշխության ամփոփմանը նվիրված միջոցառմանը: Հեքըթոն [ՅԱՆ] մրցույթին մասնակցել են և ժյուրիին իրենց... մանրամասն »

Будут упорядочены цены на медицинские услуги и лекарства
Сегодня состоялось последнее в этом году заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Принимая во внимание то обстоятельство, что почти все развитые и ряд развивающихся стран широко применяют прямые и косвенные... подробности »
Подведены итоги конкурсов инновационных технологий Хакатон [YAN] и «ATS 2012»
Премьер-министр Тигран Саркисян 26 декабря принял участие в проведенном во второй раз в Армении мероприятии, посвященном подведению итогов конкурса инновационных идей и программирования Хакатон [YAN] и конкурса «ATS 2012». В конкурсе Хакатон [YAN] приняли участие и... подробности »