Տեղի է ունեցել Անանիա Շիրակացու 1400-ամյակին նվիրված միջոցառումների իրականացման հանձնաժողովի նիստը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Գեւորգյան հոգևոր ճեմարանում տեղի է ունեցել Անանիա Շիրակացու 1400-ամյակին նվիրված միջոցառումների իրականացման հանձնաժողովի նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ անդրադարձ է կատարվել հոբելյանական... մանրամասն »
Քննարկվել են մանկավարժական համալսարանի և Օուլուի համալսարանի միջև համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր
ՀՀ վարչապետ, Խաչատուր Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Ֆինլանդիայի Օուլուի համալսարանի ռեկտոր Լայունեն Լաուրիին և ուսումնական գծով պրոռեկտոր Եվա-Մարիա Ռաուդասոյանին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև... մանրամասն »

Среда, 7 Ноябрь 2012
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в духовной семинарии «Геворкян» Первопрестольного Святого Эчмиадзина состоялось заседание комиссии по проведению мероприятий, посвященных 1400-летию Анания Ширакаци. Перейдя к рассмотрению вопросов... подробности »
Обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Армянским государственным педагогическим университетом и университетом Оулу
Премьер-министр, председатель Совета Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна Тигран Саркисян встретился с ректором университета Оулу (Финляндия) Лайуненом Лаури и проректором по учебной части Евой-Марией Раудасоян. На встрече... подробности »