ՀՀ վարչապետին զեկուցել են ջրօգտագործողների ընկերություններում հայտնաբերված լրջագույն չարաշահումների մասին
ՀՀ վարչապետի հանձնարարականով ՀՀ ֆինանսների նախարարության ֆինանսական վերահսկողության տեսչությունն ուսումնասիրություն է իրականացրել «Մուսալեռ», «Մասիս», «Նաիրի» և «Աշտարակ» ջրօգտագործողների ընկերություններում և բացահայտել բազմաթիվ խախտումներ:... մանրամասն »
ՏՏ բնագավառի զարգացման կայուն աճը շարունակվում է
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերությունում տեղի է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի հերթական նիստը: Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ... մանրամասն »
Doing Business-2013 զեկույցում Հայաստանն իր դիրքերը բարելավել է 18 կետով՝ զբաղեցնելով 32-րդ տեղը
Համաշխարհային բանկի Doing Business-2013 (Գործարարությամբ զբաղվելը) ամենամյա զեկույցի արդյունքներով վարկանիշային աղյուսակում Հայաստանն իր դիրքերը բարելավել է 18 կետով՝ զբաղեցնելով 32-րդ տեղը: Այս մասին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ «Սինոփսիս Արմենիա»... մանրամասն »

Вторник, 23 Октябрь 2012
Премьер-министру Армении доложили о серьезнейших злоупотреблениях, обнаруженных в обществах водопользователей
По поручению Премьер-министра Республики Армения инспекция финансового контроля Министерства финансов Армении провела изучения в обществах водопользователей (ОВП) «Мусалер», «Масис», «Наири» и «Аштарак» и выявила многочисленные нарушения. •... подробности »
Продолжается устойчивый рост развития сферы ИТ
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в компании «Синопсис Армения» состоялось очередное заседание Совета содействия развитию информационных технологий. Перейдя к вопросам повестки дня, директор фонда «Инкубатор предприятий» Баграт... подробности »
В докладе Doing Business-2013 Армения улучшила свою позицию на 18 пунктов, заняв 32-е место
По результатам ежегодного доклада Всемирного банка Doing Business-2013 (Заниматься бизнесом) Армения улучшила свою позицию в рейтинговой таблице на 18 пунктов, заняв 32-место. Об этом на очередном заседании Совета содействия развитию информационных технологий, состоявшемся под... подробности »