Վարչապետի ելույթը Յալթայում անցկացված համաժողովում
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է «Յալթայի գործարար հանդիպումներ» բիզնես-ֆորումի շրջանակներում «Ներդրումային նոր հնարավորություններ և Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) շրջանակներում տնտեսական համագործակցություն» թեմայով համաժողովին, որին... մանրամասն »
Վարչապետը հանձնարարել է սիրիահայերից ժամանակավորապես չգանձել մաքսատուրք
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի մոտ տեղի է ունեցել սիրիահայերի խնդիրների վերաբերյալ խորհրդակցություն: Զեկուցվել է, որ Հայաստան ժամանած սիրիահայերը ներկայում Սիրիա վերադառնալ չեն կարող, և քանի որ նրանք Հայաստան մշտական բնակության չեն վերադարձել, նրանց անձնական օգտագործման... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը սեպտեմբերի 28-ին Յալթայում հանդիպել է Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևին: Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ: Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս Ռուսաստանի հետ... մանրամասն »

Выступление Премьер-министра на проведенной в Ялте конференции
Премьер-министр Тигран Саркисян в рамках бизнес-форума «Ялтинские деловые встречи» принял участие в конференции «Новые инвестиционные возможности и экономическое сотрудничество в рамках Содружества Независимых Государств (СНГ)», на которой присутствовали... подробности »
Премьер-министр поручил временно не взимать с сирийских армян таможенную пошлину
У Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось совещание, посвященное проблемам сирийских армян. Было доложено, что прибывшие в Армению сирийские армяне в настоящее время не могут вернуться в Сирию, и поскольку они вернулись в Армению не на постоянное жительство, их... подробности »
Тигран Саркисян и Дмитрий Медведев обсудили вопросы, касающиеся дальнейшего развития армяно-российского сотрудничества
Премьер-министр Тигран Саркисян 28 сентября в Ялте встретился с Председателем Правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым. Собеседники обсудили широкий круг вопросов, представляющих двусторонний интерес. Тигран Саркисян отметил, что Армения придает... подробности »