ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Եվրոպական միության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի մամուլի համատեղ ասուլիսի սղագրությունը
Եվրոպական միության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլե – Շատ կարևոր և բովանդակալից քննարկումներ ունեցանք: Կարծում եմ` ամենակարևորն այն է, որ բանակցող թիմի և որևէ մեկի մոտ որևէ կասկած չթողեցինք, որ մենք պատրաստակամ ենք... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Շտեֆան Ֆյուլեին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպական միության ընդլայնման և հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի գլխավորած պատվիրակությանը: «Համոզված ենք, որ Ձեր այցը Հայաստան նոր թափ կհաղորդի մեր երկկողմ համագործակցությանը: Անցյալ... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն է տվել 2013 թ. պետբյուջեի նախագծին
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ 2013 թ. պետբյուջեի նախագծին։ Նախագծի համաձայն 2013 թ. բյուջեն եկամուտների գծով կկազմի 1.059.1 մլրդ դրամ (առանց միջբյուջետային... մանրամասն »
Պարզաբանում Հնդկաստանից ներմուծվող գոմեշի մսի վերաբերյալ
ՀՀ կառավարության նիստի ավարտին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է վերջին ժամանակ քաղաքական որոշ ուժերի կողմից շահարկվող Հնդկաստանից գոմեշի մսի ներկրման հարցին: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Խնդրում եմ Աբրամ Բախչագուլյանին ներկայացնել գոմեշի մսի ներմուծման... մանրամասն »

Стенограмма совместной пресс-конференции Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна и Комиссара Европейского Союза по вопросам расширения и политики соседства Штефана Фюле
Комиссар Европейского Союза по вопросам расширения и политики соседства Штефан Фюле – У нас были очень важные и содержательные обсуждения. Думаю, что самое важное в том, что у переговорной команды и у кого-либо мы не оставили сомнений, что собираемся помогать Армении... подробности »
Премьер-министр принял Штефана Фюле
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Комиссаром Европейского Союза по вопросам расширения и политики соседства Штефаном Фюле. «Уверены, что Ваш визит в Армению придаст новый размах нашему двустороннему сотрудничеству. За прошедший... подробности »
Правительство одобрило проект госбюджета на 2013 год
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство Армении одобрило проект госбюджета Армении на 2013 год. Согласно проекту, бюджет на 2013 год по линии доходов составит 1.059.1... подробности »
Пояснения относительно импортируемого из Индии буйволиного мяса
В конце заседания Правительства Республики Армения Премьер-министр Тигран Саркисян коснулся вопроса импорта буйволиного мяса из Индии, который в последнее время стал предметом спекуляции некоторых политических сил. Премьер-министр Республики Армения Тигран... подробности »