Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է տարբեր երկրների ասորական համայնքների ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է տարբեր երկրների ասորական համայնքների ներկայացուցիչներին: Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը նշել է. « Ցանկանում եմ հավաստիացնել, որ կառավարությունն ամեն ինչ անելու է, որպեսզի ասորական համայնքը Հայաստանում իրեն լավ զգա: Համայնքի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Լատվիայի պետական եկամուտների ծառայության պատվիրակությանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Լատվիայի Հանրապետության պետական եկամուտների ծառայության (ՊԵԾ) գլխավոր տնօրեն Նելիա Եզդակովայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` վարչապետը նշել է. «Մեզ հետաքրքրում է ձեր փորձը: Հարկային և մաքսային վարչարարության... մանրամասն »
Վարչապետն արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական ռազմավարության ներքո ծանոթացել է հայ-շվեյցարական արտադրական ընկերության զարգացման ծրագրերին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այցելել է արտահանմանն ուղղված արդյունաբերական քաղաքականության ռազմավարության ճյուղերից՝ ճշգրիտ ճարտագիտության բնագավառում գործունեություն իրականացնող հայ-շվեյցարական «ԱՍՏՐԱ» ընկերություն: Այն իրականացնում է կարծր համաձուլվածքից... մանրամասն »
Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Սեյեդ Ալի Սաղայիանի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Ալի Սաղայիանին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: «Այս տարիների ընթացքում մեր համագործակցությունը գնահատում եմ շատ արդյունավետ: Մեր բարեկամ Իրանի... մանրամասն »
Հաստատվել է «Ռիո+20» Ազգային գնահատման զեկույցի նախագիծը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել Կայուն զարգացման ազգային խորհրդի հերթական նիստը: Համաձայն հաստատված օրակարգի` ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդուարդ Նալբանդյանը և ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը զեկուցել են 2012 թ. Բրազիլիայի... մանրամասն »

Тигран Саркисян принял представителей ассирийских общин различных стран
Премьер-министр Тигран Саркисян принял представителей ассирийских общин различных стран. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил: « Хочу заверить, что Правительство сделает все, чтобы ассирийская община чувствовала себя в Армении хорошо. Все проблемы общины... подробности »
Премьер-министр принял делегацию Службы государственных доходов Латвии
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию во главе с генеральным директором Службы государственных доходов Латвийской Республики Нелией Ездаковой. Приветствуя гостей, Премьер-министр отметил: «Нас интересует ваш опыт. Сфера налогового и таможенного... подробности »
Премьер-министр в рамках стратегии ориентированной на экспорт промышленной политики ознакомился с программами развития армяно-швейцарской производственной компании
Премьер-министр Тигран Саркисян посетил армяно-швейцарскую компанию «АСТРА», осуществляющую деятельность в сфере точной инженерии, являющейся одной из отраслей стратегии ориентированной на экспорт промышленной политики. Компания производит высокоточные фрезы... подробности »
Премьер-министр имел прощальную встречу с Сейедом Али Сагайяном
Премьер-министр Тигран Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла Ирана в Армении Сейеда Али Сагайяна, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. «В течение этих лет наше сотрудничество оцениваю как очень результативное. С дружественной... подробности »
Утвержден проект Доклада национальной оценки «Рио+20»
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось очередное заседание Национального совета по устойчивому развитию. В соответствии с утвержденной повесткой дня Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и Министр охраны природы Армении... подробности »