Երկարացվում է Հայկական ԱԷԿ-ի շահագործման ժամկետը
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ ՀՀ կառավարությունը որոշել է սկսել Հայկական ԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման նախագծային ժամկետի երկարացման գործընթացը։ Դրա անհրաժեշտությունը թելադրված է ՀՀ էներգետիկ... մանրամասն »
«Զվարթնոց » պատմամշակութային համալիրը համալրվել է նոր նյութերով և ստացել գիշերային գեղավերստական լուսավորություն
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվա կապակցությամբ երեկ այցելել է «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարան` ծանոթացել թանգարանը համալրած նյութերին և համալիրում տեղադրված նոր գիշերային գեղարվեստական լուսավորության և... մանրամասն »

Продлевается срок эксплуатации Армянской АЭС
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства Республики Армения, которое вел Премьер-министр Армении Тигран Саркисян. Правительство Армении решило начать процесс продления проектного срока эксплуатации второго энергоблока Армянской АЭС. Необходимость... подробности »
Культурно-исторический комплекс «Звартноц» пополнился новыми экспонатами и получил ночное художественное освещение
Премьер-министр Тигран Саркисян по случаю Международного дня памятников и достопримечательностей вчера посетил культурно-исторический музей-заповедник «Звартноц», ознакомился с пополнившими музей экспонатами, а также установленными в комплексе системами... подробности »