Վարչապետն ընդունել է Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի ուսանողներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի մի խումբ ուսանողների: Վերջիններիս խնդրանքով կառավարության ղեկավարը և ՀՀ կրթության ու գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը պարզաբանումներ են ներկայացրել համալսարանի ռեկտորի պաշտոնից Սուրեն... մանրամասն »
Երևանում բացվել է Ալեքսանդր Մանթաշյանցի հուշարձանը
Երևանում բացվել է հայ մեծանուն բարերար Ալեքսանդր Մանթաշյանցի հուշարձանը: Միջոցառմանը մասնակցել են վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, Ալեքսանդր Մանթաշյանցի թոռը և բազմաթիվ երևանցիներ: Հուշարձանը... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ԱԷՄԳ) գլխավոր տնօրեն Յուկիյա Ամանոյին: «Հայաստանը շահագրգռված է էլ ավելի խորացնել ԱԷՄԳ-ի հետ ձևավորված արդյունավետ համագործակցությունը: Կառավարությունը մեծ ուշադրություն է... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության նախագահ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ստանդարտացման միջազգային կազմակերպության նախագահ Բորիս Ալյուշինին: «Ի դեմս ձեզ ստանդարտացման համակարգի ներդրման և կիրառման աշխատանքներում մենք ունենք լավ գործընկեր: Ուրախ ենք, որ մեր համագործակցությունը նպաստում է նաև... մանրամասն »
Ազգային մրցունակության բարձրացման նպատակով կառավարությունը փոխել է իր շեշտադրումները
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Հայաստանի 2011-2012 թվականների Ազգային մրցունակության զեկույցի շնորհանդեսին: Ողջունելով ներկաներին՝ վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը մեծ նշանակություն է տալիս երկրի մրցունակության բարձրացման խնդիրներին` դիտարկելով այն... մանրամասն »

Премьер-министр принял студентов лингвистического университета имени Брюсова
Премьер-министр Тигран Саркисян принял группу студентов лингвистического университета имени Брюсова. Глава Правительства и Министр образования и науки Армении Армен Ашотян по просьбе студентов представили пояснения в связи с решением об освобождении Сурена Золяна от... подробности »
В Ереване открылся памятник Александру Манташянцу
В Ереване открылся памятник выдающемуся армянскому меценату Александру Манташянцу. На мероприятии присутствовали Премьер-министр Тигран Саркисян, Мэр Еревана Тарон Маргарян, Министр диаспоры Армении Грануш Акопян, внук Александра Манташянца и многочисленные... подробности »
Премьер-министр принял генерального директора Международного агентства по атомной энергии
Премьер-министр Тигран Саркисян принял генерального директора Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Юкия Амано. «Армения заинтересована в углублении сформировавшегося с МАГАТЭ результативного сотрудничества. Правительство уделяет большое внимание... подробности »
Тигран Саркисян принял председателя Международной организации стандартизации
Премьер-министр Тигран Саркисян принял председателя Международной организации стандартизации Бориса Алюшина. «В Вашем лице в работах внедрения и применения системы стандартизации у нас есть хороший партнер. Мы рады, что наше сотрудничество также способствует... подробности »
С целью повышения национальной конкурентоспособности Правительство изменило свои акценты
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в презентации Доклада о национальной конкурентоспособности Армении в 2011-2012 гг. Приветствуя присутствующих, Премьер-министр отметил, что Правительство придает большое значение вопросам повышения конкурентоспособности... подробности »