Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Իսրայելի գյուղատնտեսության եւ գյուղական զարգացման նախարարին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Իսրայելի գյուղատնտեսության եւ գյուղական զարգացման նախարար Օրիթ Նոկեդի գլխավորած պատվիրակությանը: «Ձեր այցը Հայաստան կարելի է դիտարկել որպես նոր քայլ հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացման ճանապարհին: Մենք շահագրգռված... մանրամասն »
Երևանում բացվել է «Կառուցել առանց քանդելու» խորագրով ցուցահանդեսը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Երևանի պատմության թանգարանում ներկա է գտնվել «Կառուցել առանց քանդելու» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացմանը, որն անցկացվում է ՀՀ կառավարության հովանու ներքո: Վարչապետը ՀՀ մշակույթի նախարարի և Երևանի քաղաքապետի ուղեկցությամբ շրջել է... մանրամասն »
Տեղի է ունեցել քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի նախագահությամբ կայացել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի և քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի առաջին հարցով խորհուրդը հաստատել է «Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային... մանրամասն »
Մանկատան շրջանավարտների բնակարանային խնդիրները կլուծվեն սոցիալական բնակարանային ֆոնդի հայեցակարգի ներքո
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել մանկատների շրջանավարտների բնակարանային խնդիրների լուծման վերաբերյալ խորհրդակցություն: Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ մշակվել է մանկատան շրջանավարտնրի բնակարանային ապահովման նոր հայեցակարգ, որով... մանրամասն »
Վարչապետը ներկա է գտնվել փոխակերպվող հասարակության խնդիրներին վերաբերող գիտաժողովի բացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կողմից կազմակերպված հայկական «Փոխակերպվող հասարակության զարգացման տեսական և գործնական հիմնախնդիրներ» թեմայով միջազգային երկօրյա գիտաժողովի բացմանը:... մանրամասն »

Понедельник, 16 Апрель 2012
Премьер-министр Тигран Саркисян принял делегацию, возглавляемую Министром сельского хозяйства и сельского развития Израиля Орит Нокед. «Ваш визит в Армению можно рассматривать как новый шаг на пути развития армяно-израильских отношений. Мы заинтересованы в этом и... подробности »
В Ереване открылась выставка под названием «Строить не разрушая»
Премьер-министр Тигран Саркисян в музее истории Еревана присутствовал на открытии выставки под названием «Строить не разрушая», которая проводится под патронатом Правительства Республики Армения. Премьер-министр в сопровождении Министра культуры Армении и... подробности »
Состоялось заседание Совета управления инвестиционными программами устойчивого городского развития
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами дорожного коридора «Север-Юг» и устойчивого городского развития. По первому вопросу повестки дня Совет утвердил... подробности »
Жилищные вопросы выпускников детских домов будут решены в рамках концепции социального жилищного фонда
Под председательством Премьер-министра Тиграна Саркисяна в Правительстве состоялось совещание по вопросам решения жилищных проблем выпускников детских домов. Тигран Саркисян отметил, что разработана новая концепция жилищного обеспечения выпускников детских домов,... подробности »
Премьер-министр присутствовал на открытии научной конференции по вопросам меняющегося общества
Премьер-министр Тигран Саркисян принял участие в открытии организованной Армянским государственным педагогическим университетом имени Хачатура Абовяна двухдневной международной научной конференции на тему «Теоретические и практические проблемы развития... подробности »