Վարչապետ. Մեր նպատակն է մինչ 2020 թվականը ՀՊՄՀ-ն դարձնել հայաստանյան լավագույն համալսարաններից մեկը
Տեղի է ունեցել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի խորհրդի նիստը, որը վարել է վարչապետ, ՀՊՄՀ-ի կառավարման խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը: ՀՊՀՄ ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը հանդես է եկել 2011 թվականին համալասրանում կատարված աշխատանքների... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը հանդիպել է ԻԻՀ նախագահին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադին: «Ողջունում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետությունում: Ձեր այցը սպասված էր, և այն բացառիկ հնարավորություն է մեր հարաբերություններին նոր... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է ՀՀԿ Կենտրոնի տարածքային կազմակերպության «Ամիրյան-1» սկզբնական կազմակերպության ժողովին
Վարչապետ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) գործադիր մարմնի անդամ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է ՀՀԿ Կենտրոնի տարածքային կազմակերպության Ամիրյան շրջանային կազմակերպության «Ամիրյան-1» սկզբնական կազմակերպության ժողովին, որի օրակարգում եղել է ՀՀԿ 13-րդ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի գրասենյակի նորանշանակ մշտական ներկայացուցչին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի գրասենյակի մշտական ներկայացուցիչ Մանյա Հենրիյեթ Ահրենսին: Կառավարության ղեկավարը շնորհավորել է տիկին Ահրենսին՝ այդ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: «Հայաստանի Հանրապետությունը բարձր... մանրամասն »

Премьер-министр: «Наша цель – до 2020 года превратить АГПУ в один из лучших университетов Армении»
Состоялось заседание Совета Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) имени Хачатура Абовяна, которое вел Премьер-министр, председатель Совета управления АГПУ Тигран Саркисян. Ректор АГПУ Рубен Мирзаханян выступил с отчетом о работах,... подробности »
Премьер-министр Армении встретился с Президентом ИРИ
Премьер-министр Тигран Саркисян встретился с прибывшим с официальным визитом в Армению Президентом Исламской Республики Иран Махмудом Ахмадинежадом. «Приветствую Вас в Республике Армения. Мы ждали Вашего визита, и он является исключительной возможностью для... подробности »
Тигран Саркисян принял участие в собрании первичной организации «Амирян-1» территориальной организации «Кентрон» РПА
Премьер-министр, член исполнительного органа Республиканской партии Армении Тигран Саркисян принял участие в собрании первичной организации «Амирян-1» территориальной организации «Кентрон» РПА, в рамках повестки дня которой был рассмотрен вопрос избрания... подробности »
Премьер-министр принял новоназначенного постоянного представителя Детского фонда ООН в Армении
Премьер-министр Тигран Саркисян принял постоянного представителя Детского фонда ООН в Армении Маню Генриетту Ахренс. Глава Правительства поздравил госпожу Ахренс с назначением на эту должность. «Республика Армения высоко оценивает сотрудничество с UNICEF и... подробности »