ՀՀ վարչապետ. «Եթե ցանկանում ենք հիմնարար փոփոխություններ տեսնել մեր երկրներում, անհրաժեշտ է ստեղծել քաղաքացիական հասարակություն»
Վիեննայում կայացած Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հունիսի 8-ին ելույթ է ունեցել «Հայացք դեպի Ռուսաստան» խորագրով նիստի ժամանակ: Վերջինս նվիրված էր Ռուսաստանի տնտեսական բարեփոխումների հեռանկարներին, Առևտրի... մանրամասն »
Հայաստանի և OFID-ի միջև ստորագրվել է վարկի տրամադրման պայմանագիր
Համաշխարհային տնտեսական վեհաժողովի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով Վիեննայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երեկ Նավթարդյունահանող երկրների կազմակերպության (OPEC) միջազգային զարգացման հիմնադրամի (OFID) կենտրոնակայանում... մանրամասն »
Հանդիպել են Հայաստանի և Հունգարիայի վարչապետերը
Համաշխարհային տնտեսական վեհաժողովի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով Վիեննայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը երեկ երեկոյան հանդիպել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանի հետ: Հանդիպման ժամանակ Տիգրան Սարգսյանը ներկայացրել... մանրամասն »
Տիգրան Սարգսյան. «Անհրաժեշտ է, որ մեր ադրբեջանցի գործընկերները նույնպես ցուցաբերեն քաղաքական կամք»
«Մենք հետաքրքրված ենք, որ հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները կարգավորվեն», - Վիեննայում ընթացող Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանին նվիրված Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի «Հայացք դեպի Ռուսաստան» խորագիրը կրող նիստում, պատասխանելով ներկաների... մանրամասն »

Четверг, 9 Июнь 2011
Премьер-министр Республики Армения: «Если мы хотим увидеть в наших странах основополагающие изменения, необходимо создать гражданское общество»
В рамках состоявшегося в Вене Всемирного экономического форума Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян 8 июня выступил на заседании под названием «Взгляд в сторону России». Это заседание было посвящено перспективам экономических реформ России, ее... подробности »
Между Арменией и OFID подписан договор о предоставлении кредита
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян, находящийся в Вене с целью участия в региональном саммите Всемирного экономического форума по вопросам Европы и Центральной Азии, вчера в штаб-квартире Фонда международного развития (OFID) Организации нефтедобывающих... подробности »
Встретились премьер-министры Армении и Венгрии
Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян, находящийся в Вене с целью участия в региональном саммите Всемирного экономического форума по вопросам Европы и Центральной Азии, вчера вечером встретился с Премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном. Во время... подробности »
Тигран Саркисян: «Необходимо, чтобы наши азербайджанские коллеги тоже проявили политическую волю»
«Мы заинтересованы в том, чтобы армяно-азербайджанские отношения были урегулированы», - сказал вчера Премьер-министр Республики Армения Тигран Саркисян, отвечая на вопросы присутствующих на заседании под названием «Взгляд в сторону России» в ходе... подробности »