Հանդիպում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպանի հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային։ Շնորհավորելով դեսպանին մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն սկսելու առթիվ` վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ նա իր... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Վիկտոր Չեռնոմիրդինի մահվան կապակցությամբ
Խոր ցավով տեղեկացա ականավոր պետական և քաղաքական գործիչ, Ռուսաստանի Դաշնության նախկին վարչապետ Վիկտոր Չեռնոմիրդինի մահվան մասին։ Մեծ է Վիկտոր Ստեփանի Չեռնոմիրդինի ներդրումը մեր երկրում էներգետիկ ենթակառուցվածքի կայացման ու զարգացման, 1988թ. ավերիչ երկրաշարժի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը մասնակցել է հայ-էմիրաթական գործարար համաժողովին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր մասնակցել է հայ-էմիրաթական առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման և ընդլայնման նպատակով Զարգացման հայկական գործակալության նախաձեռնությամբ կազմակերպված հայ-էմիրաթական առաջին գործարար համաժողովին։ ԱՄԷ պատվիրակությունը... մանրամասն »

Встреча с новоназначенным послом Украины
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Украины в Республике Армения Ивана Кухту. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в нашей стране, Премьер-министр выразил убежденность, что он своей... подробности »
Соболезнование Премьер-министр РА Тиграна Саркисяна в связи с кончиной Виктора Черномырдина
С глубокой болью узнал о смерти выдающегося государственного и политического деятеля, бывшего Председателя Правительства Российской Федерации Виктора Черномырдина. Велика роль Виктора Степановича Черномырдина в становлении и развитии энергетических структур... подробности »
Премьер-министр РА принял участие в армяно-эмиратском бизнес-форуме
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял участие в Первом армяно-эмиратском бизнес-форуме, организованном по инициативе Армянского агентства развития с целью развития и расширения армяно-эмиратских торгово-экономических отношений. Делегацию ОАЭ возглавляет... подробности »