ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շատ հագեցած և հետաքրքրիր է որակել ՉԺՀ կատարած պաշտոնական այցի ծրագիրը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շատ հագեցած և հետաքրքրիր է որակել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն իր պաշտոնական այցի ծրագիրն այսօր «Շանհայ Էքսպո-2010» ցուցահանդեսում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ։ Նա նախ կարևորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության... մանրամասն »
«Շանհայ Էքսպո-2010» միջազգային ցուցահանդեսում նշվել է Հայաստանի Ազգային օրը
Հայաստանի անկախության օրը՝ սեպտեմբերի 21-ին, հայկական եռագույնը բարձրացվել է նաև հեռավոր չինական Շանհայ քաղաքում, որտեղ արդեն հինգ ամիս գործող «Շանհայ Էքսպո-2010» միջազգային ցուցահանդեսում հայտարարված Էր Հայաստանի Ազգային օր։ Տոնական հանդիսությունները սկսվել են... մանրամասն »

Вторник, 21 Сентябрь 2010
Тигран Саркисян охарактеризовал программу совершенного в КНР официального визита как очень насыщенную и интересную
Во время состоявшейся сегодня встречи с журналистами на выставке «Шанхай Экспо-2010» Премьер-министр РА Тигран Саркисян охарактеризовал программу совершенного им в Китайскую Народную Республику официального визита как очень насыщенную и интересную. Он прежде... подробности »
На международной выставке «Шанхай Экспо-2010» отметили Национальный день Армении
В День независимости Армении, 21 сентября, армянский триколор был поднят и в далеком китайском городе Шанхае, где на действующей уже пять месяцев международной выставке был объявлен Национальный день Армении. Праздничные торжества начались рано утром, с прибытием... подробности »