Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական խոսքը ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արաքս Դավթյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր ցավով տեղեկացա ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արաքս Դավթյանի մահվան մասին: Քչերին է տրված վայելելու այն հռչակն ու հեղինակությունը, որ ուներ Արաքս Դավթյանը: Նա բացառիկ օժտվածությամբ օպերային երգչուհի էր, ում վառ տաղանդը նվաճել է հարյուրավոր բեմեր և հուզել նրա արվեստի... մանրամասն »
Հաստատվել է ցորենի սերմնաբուծության ծրագիրը
Հայաստանը էլիտային սերմացու կարտադրի ՀՀ կառավարությունը հաստատել է «ՀՀ 2010-2014թթ. ցորենի սերմնաբուծության և սերմարտադրության զարգացման ծրագիրը»։ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությանը թույլատրվել է ծրագրի իրականացման նպատակով ՌԴ Ստավրոպոլի երկրամասի... մանրամասն »

Четверг, 29 Июль 2010
Соболезнование Премьер-министра Тиграна Саркисяна в связи с кончиной народной артистки РА Аракс Давтян
С глубокой болью узнал о смерти народной артистки РА Аракс Давтян. Немногим дано пользоваться той славой и авторитетом, которые имела Аракс Давтян. Она была оперной певицей исключительной одаренности, яркий талант которой покорил сотни сцен и приводил в волнение... подробности »
Утверждена программа семеноводства пшеницы
Правительство РА утвердило «Программу семеноводства и развития производства семян пшеницы РА на 2010-2014 годы». Министерство сельского хозяйства РА разрешило с целью реализации программы приобрести у экспериментального ООО «Луч» из Ставропольского края РФ и... подробности »