Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ցավակցական խոսքը Էմիլ Գաբրիելյանի մահվան կապակցությամբ
Խոր վշտով տեղեկացա ակադեմիկոս Էմիլ Գաբրիելյանի մահվան մասին: Կյանքից հեռացավ հայկական բժշկական գիտության երախտավորը, մանկավարժը, հասարակական գործիչն ու առողջապահության կազմակերպիչը: Էմիլ Գաբրիելյանն այն եզակիներից էր, ով օժտված էր ոչ միայն վառ ու բազմակողմանի... մանրամասն »
Վարչապետը կարևորել է պարբերական հանդիպումները միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարությունում հանդիպել է միջազգային դոնոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Ողջունելով ներկաներին` վարչապետը կարևորել է նման ձևաչափով հանդիպումների կազմակերպումը համագործակցության ռազմավարական ուղղությունները և... մանրամասն »
Քննարկվել են հանքարդյունաբերության ոլորտի հարկման ռեժիմի մանրամասներ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությանը Հարավային Կովկասի ավագ տնտեսագետ Պեդրո Ռոդրիգեսի գլխավորությամբ։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է արվել Հայաստանի ընդերքի մասին օրենսգրքի կատարելագործման հարցերին։ Մասնավորապես,... մանրամասն »

Соболезнование Премьер-министра Тиграна Саркисяна в связи с кончиной Эмиля Габриеляна
С глубокой болью узнал о смерти академика Эмиля Габриеляна. Ушел из жизни известный деятель армянской медицинской науки, педагог, общественный деятель и организатор здравоохранения. Эмиль Габриелян был одним из тех немногих, кто был наделен не только ярким и... подробности »
Премьер-министр отметил важность периодических встреч с представителями международных организаций-доноров
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Правительстве встретился с представителями международных организаций-доноров. Приветствуя присутствующих, Премьер-министр отметил важность организации встреч такого формата для уточнения стратегических направлений и... подробности »
Обсуждены детали режима налогообложения в сфере горнорудной промышленности
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию Всемирного банка во главе со старшим экономистом по странам Южного Кавказа Педро Родригесом. В ходе встречи стороны коснулись вопросов совершенствования кодекса РА о недрах. В частности, были обсуждены детали... подробности »