Ստորագրվել է համաձայնագիր «ՀՀ կառավարության և Քուվեյթի Պետության կառավարության միջև ներդրումների խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության մասին»
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է երկօրյա պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Քուվեյթի Պետության ֆինանսների նախարար Մուստաֆա Ջասեմ ալ-Շամալիի գլխավորած պատվիրակությանը։ Ողջունելով հյուրերին` Տիգրան Սարգսյանը նշել է. «Մենք չափազանց կարևորում ենք Քուվեյթի... մանրամասն »
Ասոցացման համաձայնագրի կնքումը կնպաստի տնտեսական համագործակցության զարգացմանը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետության եվրոպական և միջազգային հարցերի դաշնային նախարար Միխայել Շպինդելեգերին։ Վարչապետը գոհունակություն է հայտնել Ավստրիայի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև քաղաքական հարաբերությունների... մանրամասն »
Պետական կառավարման համակարգի արդիականացումը` առաջնահերթություն
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տնտեսական քաղաքականության տարածաշրջանային դեպարտամենտի տնօրեն Լուկա Բարբոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էր Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի... մանրամասն »

Подписано Соглашение между Правительством РА и Правительством Государства Кувейт «О поощрении и взаимной защите инвестиций»
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую прибывшим с двухдневным визитом в Ереван Министром финансов Государства Кувейт Мустафой Джасемом аль-Шамали. Приветствуя гостей, Тигран Саркисян отметил: «Мы придаем чрезвычайно важное... подробности »
Заключение Ассоциативного соглашения будет способствовать развитию экономического сотрудничества
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял Федерального министра Австрийской Республики по европейским и международным вопросам Михаеля Шпинделегера. Премьер-министр выразил удовлетворение нынешним уровнем политических отношений между Австрийской... подробности »
Модернизация системы государственного управления – приоритет
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял делегацию, возглавляемую директором регионального департамента экономической политики Европы и Центральной Азии Всемирного банка Лукой Барбоне. На встрече присутствовал руководитель Армянского офиса Всемирного банка... подробности »