Տեղի է ունեցել հոբելյանական հանձնաժողովների նիստ
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել հայ միջնադարյան ճարտարապետ, մանրանկարիչ, խաչքարերի վարպետ Մոմիկի ծննդյան 750-ամյակի և մեծ գեղանկարիչ Վարդգես Սուրենյանցի 150-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովների նիստ, որը վարել է հանձնաժողովների նախագահ, ՀՀ... մանրամասն »
Կառավարության ղեկավարն ընդունել է տնտեսագետ-ուսանողներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը» ուսանողական ռեֆերատների մրցույթում հաղթող ճանաչված տասը ուսանողների հետ։ «Ես հաղթահարում եմ ճգնաժամը» մրցույթը հայտարարվել էր մեկ տարի առաջ։ Այն կազմակերպել էր «Մեդիամաքս»... մանրամասն »
Վարչապետն այցելել է Երեխաների պաշտպանության օրվան նվիրված ցուցահանդես
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Հայաստանի ժողովրդական արվեստի թանգարանում մասնակցել է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվան նվիրված ժողովրդական ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացմանը։ Ցուցահանդեսն անցկացվում է վարչապետի բարձր հովանու ներքո։ Այն... մանրամասն »
ՏՏԶԱԽ նիստում քննարկվել են ոլորտի խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղիները
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) նիստ, որը վարել է վարչապետ, խորհրդի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստի սկզբում ՏՏԶԱԽ անդամներին ներկայացվել է խորհրդի նախորդ նիստերի հանձնարարականների կատարման... մանրամասն »

Состоялось заседание юбилейных комиссий
Сегодня в Правительстве состоялось заседание юбилейных комиссий по подготовке к празднованию 750-летия армянского средневекового архитектора, миниатюриста, мастера хачкаров Момика и 150-летия великого художника Вардгеса Суренянца, которое вел председатель комиссий,... подробности »
Глава Правительства принял студентов-экономистов
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня встретился с десятью студентами, признанными победителями в конкурсе студенческих рефератов «Я преодолеваю кризис». Конкурс «Я преодолеваю кризис» был объявлен год назад. Он был организован агентством... подробности »
Премьер-министр посетил выставку, посвященную Дню защиты детей
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня в Музее народного искусства Армении принял участие в открытии выставки произведений народного творчества, посвященной Международному дню защиты детей. Выставка проводится под высоким патронатом Премьер-министра. Она... подробности »
На заседании ССРИТ обсуждены задачи сферы и пути их решения
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Совета содействия развитию информационных технологий (ССРИТ), которое вел Премьер-министр, председатель Совета Тигран Саркисян. В начале заседания членам ССРИТ был представлен ход выполнения поручений предыдущих... подробности »