Համագործակցության արդյունքում կստեղծվի Ազգային գիտական լաբորատորիա
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ Դուբնայի Միջուկային հետազոտությունների միացյալ ինստիտուտի (ՄՀԻՄ) Ֆլյորովի անվան միջուկային ռեակցիաների լաբորատորիայի գիտական ղեկավար, ՌԴ ԳԱ ակադեմիկոս Յու.Հովհաննիսյանին։ Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՄՀՄԻ-ի... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Նիդերլանդների Հաշվիչ դատարանի խորհրդի անդամ, համանախագահ Հայս դե Ֆրիսին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Նիդերլանդների Հաշվիչ դատարանի խորհրդի անդամ, համանախագահ Հայս դե Ֆրիսին։ Ողջունելով հյուրին` վարչապետը կարևորել է Վերահսկիչ պալատի գործունեությունը և նշել, որ Նիդերլանդների փորձը օգտակար կլինի ՀՀ Վերահսկիչ պալատի... մանրամասն »
Վարչապետն անդրադարձել է միջնաժամկետ ծրագրերին և արձագանքել երիտասարդների բաց նամակին
Կառավարության նիստի ավարտին հայտարարությունների բաժնում միջնաժամկետ ծրագրերի մասին խոսել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը։ Հարցին անդրադարձել է նաև վարչապետը. «Պարոն Դավթյանի ասածի տնտեսական տրամաբանությունն այն է, որ մենք մոտակա տարիների ընթացքում... մանրամասն »
ՀՀ տնտեսությունը վերականգնման փուլ է թևակոխել
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստից առաջ նա դիմել է կառավարության անդամներին (վարչապետի ներածական խոսքը տեղադրված է առանձին)։ Վետերանները կերթևեկեն անվճար Ղեկավարվելով ՀՀ օրենսդրությամբ և ի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ներածական ելույթը կառավարության նիստում
Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ։ Աշխարհի բազմաթիվ պետություններ այս օրերին ամփոփում են առաջին եռամսյակի արդյունքները և հակաճգնաժամային իրենց ծրագրերի արդյունավետությունը։ Մենք նույնպես ունենք այդ հնարավորությունը, որովհետև ազգային վիճակագրական ծառայությունը երկու... մանրամասն »

Четверг, 22 Апрель 2010
Здравствуйте, уважаемые коллеги. Многие страны мира в эти дни подводят итоги первого квартала и результативности их антикризисных программ. Мы тоже имеем эту возможность, потому что Национальная статистическая служба два дня назад опубликовала официальные... подробности »
Премьер-министр коснулся среднесрочных программ и откликнулся на открытое письмо молодежи
В конце заседания Правительства в разделе объявлений выступил Министр финансов РА Тигран Давтян, который затронул тему среднесрочных программ. Вопроса коснулся и Премьер-министр РА: «Экономическая логика сказанного господином Давтяном такова, что в течение... подробности »
В результате сотрудничества будет содана Национальная научная лаборатория
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял научного руководителя лаборатории ядерных реакций имени Флерова Объединенного института ядерных исследований (ОИЯИ) города Дубна Росийской Федерации, академика РАН Юрия Ованнисяна. Собеседники обсудили вопросы... подробности »
Премьер-министр принял члена Совета, сопредседателя Счетного суда Нидерландов Хайса де Фриса
Премьер-министр Тигран Саркисян сегодня принял члена Совета, сопредседателя Счетного суда Нидерландов Хайса де Фриса. Приветствуя гостя, Премьер-министр отметил важность деятельности Контрольной палаты и отметил, что опыт Нидерландов будет полезен для деятельности... подробности »
Экономика РА вступила в стадию восстановления
Сегодня состоялось заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Перед заседанием он обратился к членам Правительства (вступительное слово Премьер-министра размещено отдельно). Руководствуясь законодательством РА и в ознаменование... подробности »