«Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ` ՀՀ կառավարությունում
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդի նախագահ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Նիստում քննարկվել են օրակարգային մի շարք հարցեր։ Առաջին հարցով... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Լեհաստանի Հանրապետության վարչապետ Դոնալդ Տուսկի համատեղ ճեպազրույցը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյան - Բարև ձեզ, հարգելի գործընկերներ։ Լեհաստանի վարչապետի այցը մեզ համար կրկնակի հաճելի է, որովհետև մի կողմից` մենք քննարկում ենք տնտեսական համագործակցության հիմքերի ամրապնդում, մյուս կողմից` արձանագրում ենք հայ-լեհական ավանդական բարեկամական... մանրամասն »
Ստորագրվել է «Հայաստանի և Լեհաստանի կառավարությունների միջև տնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագիր
Մեկօրյա աշխատանքային այցով այսօր առավոտյան Երևան է ժամանել Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի գլխավորած պատվիրակությունը։ ՀՀ կառավարությունում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Լեհաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակությանը և առանձնազրույց ունեցել Դոնալդ Տուսկի... մանրամասն »

Пятница, 12 Март 2010
Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета управления ГНКО «Фонд «Вызов тысячелетия-Армения», которое вел председатель Совета, Премьер-министр Тигран Саркисян. На заседании был обсужден ряд вопросов повестки дня. В качестве первого вопроса была... подробности »
Совместный брифинг Премьер-министра Республики Армения Тиграна Саркисяна и Премьер-министра Республики Польша Дональда Туска
Премьер-министр РА Тигран Саркисян - Здравствуйте, уважаемые коллеги. Визит Премьер-министра Польши вдвойне приятен для нас, потому что, с одной стороны, мы обсуждаем укрепление основ экономического сотрудничества, с другой стороны, фиксируем традиционно дружественные... подробности »
Подписано Соглашение об экономическом сотрудничестве между правительствами Армении и Польши
С однодневным рабочим визитом сегодня утром в Ереван прибыла делегация, возглавляемая Премьер-министром Польши Дональдом Туском. В Правительстве РА Премьер-министр Тигран Саркисян принял возглавляемую Премьер-министром Польши делегацию и имел беседу с глазу на глаз... подробности »