Այսօր տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։ Կառավարման խորհուրդը քննարկել և հաստատել է «Հազարամյակի մարտահրավեր»... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի օգնական, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Մեթյու Բրայզային։ Կողմերը քննարկել են ՀՀ տնտեսական վիճակի, «Հազարամյակի մարտահրավեր»-հիմնադրամ- Հայաստան» ծրագրի իրականացման ընթացքի... մանրամասն »
Այսօր «Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է Շինարարի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսությանը։ ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է հանրապետության բոլոր շինարարներին ու ճարտարապետներին.«Շինարարը վայելում է մեր ժողովրդի հատուկ հարգանքը,... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի խոսքը Շինարարի օրվա առթիվ
Սիրելի շինարարներ, Հարգելի ներկաներ, Տիկնայք և պարոնայք։ Ջերմորեն շնորհավորում եմ մասնագիտական տոնի` Շինարարի օրվա կապակցությամբ, մաղթում եմ առողջություն և հաջողություն։ Մասնագիտական տոնը լավ առիթ է ոլորտի մասնագետներին դրվատելու, նաև թերություններն ու բացերը... մանրամասն »

Пятница, 7 Август 2009
Сегодня состоялось очередное заседание Совета управления ГНКО «Фонд «Вызов тысячелетия»-Армения», которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Тигран Саркисян. Совет управления обсудил и утвердил общий анализ бенефициариев пересмотренного Плана... подробности »
Речь Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна по случаю Дня строителя
Дорогие строители, Уважаемые присутствующие, Дамы и господа. Горячо поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем строителя, желаю здоровья и успехов. Профессиональный праздник – это хорошая возможность для того, чтобы похвалить специалистов, а также... подробности »
Сегодня в гостинице «Армения-Мариотт» Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял участие в торжественном мероприятии, посвященном профессиональному празднику строителей – Дню строителя. Премьер-министр поздравил всех строителей и архитекторов республики.... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял помощника заместителя Госсекретаря США, американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Метью Брайзу. Стороны обсудили вопросы, касающиеся экономической ситуации в РА и хода осуществления программы «Фонд... подробности »