ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Բանակի օրվա առթիվ
Սիրելի հայրենակիցներ, Հայոց բանակի հրամանատարներ և զինվորներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Բանակի օրվա առթիվ։ Հայոց բանակը մեր անկախ պետականության ամենակարևոր նվաճումներից է։ Հայկական զինված ուժերի մարտական ոգին, ռազմագիտական հմտությունները, հայրենասիրությունը... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ, Համաշխարհային բանկի կողմից Հայաստանում իրականացվող տնտեսական ծրագրերի կատարման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի Հարավային Կովկասի երկրների բաժնի տնօրեն... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Թեքեյան մշակութային միության ներկայացուցիչներին։ Ողջունելով հյուրերին, վարչապետն իր գոհունակությունն է հայտնել երեկ Թեքեյան մշակութային միությունում անցկացված միջոցառման` «Վահան Թեքեյան» ամենամյա... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի» խորհրդատվական ընկերության ներկայացուցիչներին` Ռուսաստանի Դաշնության և ԱՊՀ երկրների ավագ գործընկեր Էնդրյու Քրենստոնի գլխավորությամբ։ Պարոն Քրենստոնը ներկայացրել է Հայաստանում «Քեյ-Փի-Էմ-Ջի»... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային փոխնախագահ Շիգեո Կացուին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են Հարավային Կովկասի երկրների դեպարտամենտի, Եվրոպայի և Միջին Ասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամը, ՀԲ... մանրամասն »

Вторник, 27 Январь 2009
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял представителей культурного союза «Текеян». Приветствуя гостей, Премьер-министр выразил свое удовлетворение проведенным вчера в культурном союзе «Текеян» мероприятием – вручением призов ежегодного... подробности »
Решением Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна, за значительный вклад в дело выполнения экономических программ, осуществляемых в Армении Всемирным банком, директор отдела ВБ по странам Южного Кавказа региона Европы и Центральной Азии Донна М. Даусет-Коироло награждена... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Тиграна Саркисяна по случаю Дня Армии
Дорогие соотечественники, командиры и воины Армянской Армии, горячо поздравляю вас с Днем Армии. Армянская Армия является одним из самых важных достижений нашей независимой государственности. Боевой дух Армянских Вооруженных Сил, военные навыки и патриотизм основаны... подробности »
Премьер-министр РА Тигран Саркисян сегодня принял Регионального вице-президента Всемирного банка Шигео Кацу и возглавляемую им делегацию, в составе которой были Pегиональный директор департамента стран Южного Кавказа, Европы и Средней Азии Асад Алам, Региональный... подробности »