ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են հետընտրական շրջանում ստեղծված իրավիճակին, քննարկել այդ իրավիճակից երկիրը դուրս բերելու... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով, շարունակում են շնորհավորական հեռագրեր ստացվել Սերժ Սարգսյանի անունով: Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Պասկալ Կուշպենի շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Շվեյցարիայի Համադաշնության... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Սիմոն Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 7 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են «Հայաստան» համահայկական... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание Комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии Симон Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 7 благотворительных программ. В частности, были рассмотрены и утверждены:... подробности »
В связи с избранием на должность Президента Республики Армения на имя Сержа Саргсяна продолжают поступать поздравительные телеграммы. В поздравительном послании Президента Швейцарской Конфедерации Паскаля Кушпена, в частности, говорится: « От имени Совета... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял комиссара Совета Европы по правам человека Томаса Хаммарберга и возглавляемую им делегацию. Собеседники коснулись ситуации, создавшейся в послевыборный период, обсудили возможности вывода страны из этой ситуации.... подробности »