ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Իլկա Կաներվային և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Իլկա Կաներվան ջերմորեն շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին` ՀՀ նախագահական ընտրություններում հաղթանակ... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Հայաստանի Հանրապետության... մանրամասն »
ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ԵԼՈՒՅԹԸ ՀԱՆՐԱՀԱՎԱՔՈՒՄ
Սիրելի հայրենակիցներ, Ես ողջունում եմ բոլորիդ և շնորհավորում ՀՀ նախագահի ընտրությունների հաջող անցկացման կապակցությամբ: Հավատացնում եմ ձեզ, մենք պատմական ժամանակներ ենք ապրում: Նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ մեզ հաջողվեց իրար հետևից երկու... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական նամակ է հղել Հայաստանի պատերազմի և Զինված ուժերի վետերանների կոմիտեի նախագահ Հրանտ Հովհաննիսյանը: Նամակում շնորհավորանքի հետ մեկտեղ, նա նաև իր որոշ նկատառումներն ու... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով, ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել է ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահ-գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Համոզված եմ, որ Ձեր մասնագիտական և աշխատանքային հարուստ փորձը,... մանրամասն »
Հայաստանի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորել են ԱՄՆ կոնգրեսի հայկական հանձնախմբի համանախագահներ Ֆրենկ Փալոունը և Ջո Նոլենբերգը: Կոնգրեսականների շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգելի նախագահ... մանրամասն »

Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял действующего председателя ОБСЕ, Министра иностранных дел Финляндской Республики Илкку Канерву и возглавляемую им делегацию. Илкка Канерва тепло поздравил Сержа Саргсяна с победой на президентских выборах, отметив, что... подробности »
ВЫСТУПЛЕНИЕ СЕРЖА САРГСЯНА НА МИТИНГЕ
Дорогие соотечественники, Я приветствую и поздравляю всех вас с удачным проведением президентских выборов в Армении. Уверяю вас, мы переживаем исторические времена. В истории новонезависимой Армении нам впервые удалось организовать друг за другом два... подробности »
С победой на президентских выборах Республики Армения Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное послание Президент Исламской Республики Иран Махмуд Ахмадинежад. В послании, в частности, говорится: « Горячо поздравляю с Вашим избранием на пост... подробности »
В связи с победой на президентских выборах Премьер-министру РА Сержу Саргсяну направил поздравительное письмо председатель Комитета ветеранов войны и Вооруженных сил Армении Грант Ованнисян. В письме, одновременно с поздравлением, он выразил некоторые свои... подробности »
С избранием на пост Президента Республики Армения Сержа Саргсяна поздравил Председатель Исполнительного комитета – Исполнительный секретарь Содружества Независимых Государств Сергей Лебедев. В послании, в частности, говорится: « Убежден, что Ваш богатый... подробности »
С победой на президентских выборах РА Сержа Саргсяна поздравили сопредседатели группы по вопросам Армении Конгресса США Фрэнк Паллоне и Джо Нолленберг. В поздравительном послании конгрессменов, в частности, говорится: « Уважаемый Президент господин Саргсян,... подробности »