ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Սերգեյ Ստանիշևին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետների կարճ առանձնազրույցից հետո, տեղի է ունեցել երկու երկրների պատվիրակությունների... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Սերժ Սարգսյանի ելույթը 2008 թվականի պետական բյուջեի նախագծի ներկայացման կապակցությամբ
Ազգային Ժողովի մեծարգո նախագահ, հարգելի պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, տիկնայք և պարոնայք, ՀՀ կառավարությունը Սահմանադրության 90-րդ հոդվածի համաձայն Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացրել 2008 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի նախագիծը: 2008 թվականի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարար Յոզաս Օլեկասին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը երկուստեք ընդգծվել է, որ կա հարցերի լայն շրջանակ, որտեղ Հայաստանի և Լիտվայի պաշտպանության նախարարները կարող են փոխշահավետ... մանրամասն »

Вторник, 13 Ноябрь 2007
Выступление Премьер-министра Республики Армения в связи с представлением проекта государственного бюджета на 2008 год
Многоуважаемый Председатель Национального Собрания, уважаемые депутаты, члены Правительства, дамы и господа, Правительство РА согласно статье 90 Конституции представило на обсуждение Национального Собрания проект государственного бюджета РА на 2008 год.... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Министра национальной обороны Литвы Йозаса Олекаса и возглавляемую им делегацию. На встрече сторонами было подчеркнуто, что есть широкий круг вопросов, в которых министры обороны Армении и Литвы могут взаимовыгодно... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял прибывшего в Армению с официальным визитом Премьер-министра Республики Болгария Сергея Станишева и возглавляемую им делегацию. После краткой беседы премьер-министров с глазу на глаз состоялась встреча делегаций двух... подробности »