ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Նիցցայի քաղաքապետ, սենատոր Ժակ Պեյրային և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Գոհունակությամբ նշելով, որ վերջին տարիներին հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները վերընթաց զարգացում են ապրում, վարչապետը դրանում կարևորել է նաև երկու... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի որոշմամբ Արամ Մելքոնյանն ազատվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի տեղակալի պաշտոնից: Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ ՀՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի տեղակալ է նշանակվել Քաջավան... մանրամասն »
ՌԴ վարչապետ Վիկտոր Զուբկովը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանին` Հայաստանի անկախության օրվա կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է. «Հարգելի Սերժ Ազատի, Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի ազգային տոնի` Անկախության օրվա... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ անկախության հռչակման 16-րդ տարեդարձի առթիվ
Հարգելի հայրենակիցներ, Շնորհավորում եմ բոլորիս` Հայաստանի Հանրապետության անկախության 16-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Հայ ժողովրդի դարավոր երազանքը` անկախ Հայաստանի գոյությունը, արդեն 16-ամյա պատմություն ունի: 1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ին մենք բացեցինք հայոց... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Հայոց լեզվի և գրականության համահայկական երրորդ օլիմպիադայի և Հայագիտական գիտելիքների մրցույթի մասնակիցներին
Սիրելի պատանիներ ու աղջիկներ, Շնորհավորում եմ ձեզ` Մայր հայրենիքում արդեն երրորդ անգամ կազմակերպվող Հայոց լեզվի և գրականության համահայկական օլիմպիադային և Հայագիտական գիտելիքների մրցույթին մասնակցելու կապակցությամբ: Շուրջ մեկ շաբաթ անընդհատ ձեզ հետ էին հայոց... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Նիստում, վարչապետի առաջարկությամբ, ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության նախագահ Ստեփան Մնացականյանը կառավարության անդամներին տեղեկատվություն է ներկայացրել 2007թ. անցած ութ ամիսների ՀՀ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի որոշմամբ Նիկոլայ Առուստամյանը նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ: Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Աշոտ Պետրոսյանն ազատվել է ՀՀ Շիրակի մարզպետի տեղակալի պաշտոնից:

Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Мэра Ниццы, сенатора Жака Пейра и возглавляемую им делегацию. С удовлетворением отметив, что в последние годы армяно-французские отношения развиваются и переживают подъем, Премьер-министр подчеркнул, что важную роль в... подробности »
Решением Премьер-министра РА Сержа Саргсяна Арам Мелконян освобожден от должности заместителя начальника Государственной налоговой службы при Правительстве РА. Другим решением Премьер-министра заместителем начальника Государственной налоговой службы при... подробности »
Поздравительное послание Премьер-министра РА Сержа Саргсяна по случаю 16-й годовщины провозглашения независимости РА
Дорогие соотечественники, Поздравляю всех нас с 16-й годовщиной независимости Республики Армения. Многовековая мечта армянского народа – существование независимой Армении, уже имеет 16-летнюю историю. 21 сентября 1991 года мы открыли новую страницу армянской... подробности »
Послание Премьер-министра РА Сержа Саргсяна участникам третьей Всеармянской олимпиады по армянскому языку и литературе и Конкурса арменоведческих знаний
Дорогие юноши и девушки, Поздравляю вас с участием в уже в третий раз организованной на Родине Всеармянской олимпиаде по армянскому языку и литературе и Конкурсе арменоведческих знаний. Около одной недели подряд с вами были армянский язык и литература, армянская... подробности »
Председатель Правительства РФ Виктор Зубков по случаю Дня независимости РА направил поздравительное послание Премьер-министру РА Сержу Саргсяну, в котором, в частности, говорится: « Уважаемый Серж Азатович, Примите мои самые искренние поздравления по случаю... подробности »
Решением Премьер-министра РА Сержа Саргсяна Николай Арустамян назначен заместителем Министра юстиции РА. Другим решением Премьер-министра Ашот Петросян освобожден от должности заместителя губернатора Ширакской области РА.