ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել արդի հայ գեղանկարչության անվանի դեմքերից մեկի` Հայաստանի ժողովրդական նկարիչ Էդվարդ Իսաբեկյանի մահվան կապակցությամբ, որում ՀՀ կառավարության և իր անունից խորին վշտակցություն է հայտնել նրա հարազատներին, մերձավորներին... մանրամասն »
Հայ կերպարվեստը ծանր կորուստ կրեց. կյանքի 71-րդ տարում Գերմանիայում` Բեռլինի հիվանդանոցներից մեկում վախճանվեց գծանկարի հայ ականավոր վարպետ, ՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Ռուդոլֆ Խաչատրյանը: Ռ.Խաչատրյանը ծնվել է 1937 թվականին Երևանում: Նրա նկարչական բացառիկ ընդունակությունը... մանրամասն »
Հայ կերպարվեստը ծանր կորուստ կրեց. 93 տարեկան հասակում կյանքից հեռացավ ՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ, ՀՀ պետական մրցանակի դափնեկիր, պրոֆեսոր, Երևանի պատվավոր քաղաքացի Էդվարդ Իսաբեկյանը: Էդվարդ Իսաբեկյանը ծնվել է 1914թ. Երևանի նահանգի Սուրմալու գավառի Իգդիր քաղաքում: 1918թ.... մանրամասն »
ՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Էդվարդ Իսաբեկյանի մահվան կապակցությամբ ՀՀ փոխվարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով` ՀՀ փոխվարչապետի նախագահությամբ: Հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ Էդվարդ Իսաբեկյանի քաղաքացիական հոգեհանգիստը տեղի կունենա... մանրամասն »

Понедельник, 20 Август 2007
Армянское изобразительное искусство понесло тяжелую утрату. В возрасте 93-х лет ушел из жизни народный художник Арм. ССР, лауреат государственной премии РА, профессор, почетный гражданин Еревана Эдвард Исабекян. Эдвард Исабекян родился в 1914 году в городе Игдир... подробности »
В связи с кончиной народного художника Арм. ССР Эдварда Исабекяна решением Вице-премьера РА Овика Абрамяна создана правительственная комиссия под председательством Вице-премьера РА. Комиссия информирует, что гражданская панихида по Эдварду Исабекяну состоится... подробности »
Армянское изобразительное искусство понесло тяжелую утрату. На 71-м году жизни в одной из больниц Берлина скончался выдающийся мастер армянской графики, народный художник Арм. ССР Рудольф Хачатрян. Р. Хачатрян родился в 1937 году в Ереване. Его исключительные... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной одного из известных представителей современной армянской живописи – народного художника Армении Эдварда Исабекяна, в которой от имени Правительства РА и от себя лично выразил... подробности »