ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր շրջայց է կատարել մայրաքաղաքում` ծանոթացել Երևանի քաղաքաշինական ծրագրերին, այդ թվում` ենթակառուցվածքների և բազմաբնակարան շենքերի շինարարության ընթացքին, մայրաքաղաքում ստորգետնյա անցումների կառուցման աշխատանքներին: Վարչապետը Երևանի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Եգիպտոսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբլա Մոհամեդ Աբդ-Էլ Ռահման Օսմանին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-եգիպտական... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել «Հազարամյակի մարտահրավեր» հիմնադրամ-Հայաստան» ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նիստ, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանը: Օրակարգի հարցերի թվում քննարկվել և հաստատվել են «Ոռոգվող գյուղատնտեսության» ենթածրագրի... մանրամասն »

Сегодня в Правительстве РА состоялось заседание Совета управления ГНКО « Фонд « Вызов тысячелетия-Армения », которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Серж Саргсян. В числе вопросов повески дня были обсуждены и утверждены результаты переоценки... подробности »
Среда, 25 Июль 2007
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня посетил некоторые районы столицы, ознакомился с осуществляемыми в Ереване градостроительными программами, в том числе с ходом строительства инфраструктур и многоквартирных домов, работами по сооружению подземных переходов.... подробности »
Премьер-министр РА Серж Саргсян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Египта в Армении Аблу Мохаммед Абд-Эль Рахман Осман, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. Премьер-министр поблагодарил посла за усилия, приложенные в... подробности »