ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 90-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման պետական հանձնաժողովի նիստ, որտեղ քննարկվել է միջոցառումների ծրագրի իրականացման ընթացքը: Հայոց ցեղասպանության 90-րդ տարելիցին... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել Մեսրոպյան գրերի գյուտի 1600-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Քննարկվել է նախորդ նիստի հանձնարարականների կատարման ընթացքը: Նշվել է, որ աշխատանքներն... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել Հրանտ Մաթևոսյանի 70-ամյակի նշումը նախապատրաստող հոբելյանական հանձնաժողովի նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Քննարկվել է նախորդ նիստի հանձնարարականների կատարման ընթացքը, անդրադարձ է արվել տարեկան ծրագրով... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ Անկախության տոնի առթիվ
Սիրելի հայրենակիցներ, Սրտանց շնորհավորում եմ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անկախության հռչակման 14-րդ տարեդարձի առթիվ: 1991թ. սեպտեմբերի 2-ին Անկախության հռչակագրի ընդունմամբ արցախահայությունը հաստատեց պատմական հայրենիքում իր անկախ պետականությունը կերտելու,... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության նիստ, որը վարել է վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Կառավարությունը հավանություն է տվել «Հողերի օգտագործման և պահպանման նկատմամբ վերահսկողության մասին» և «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացում կատարելու... մանրամասն »

Поздравительное послание Премьер-министра РА Андраника Маргаряна по случаю Праздника независимости НКР
Дорогие соотечественники, Сердечно поздравляю вас с 14-й годовщиной провозглашения независимости Нагорно-Карабахской Республики. Приняв 2 сентября 1991 года Декларацию независимости, армяне Арцаха подтвердили свое право строить независимое государство на... подробности »
Под председательством Премьер-министра РА Андраника Маргаряна сегодня состоялось заседание государственной комиссии по организации мероприятий, посвященных 90-й годовщине Геноцида армян, на котором был обсужден ход осуществления программы мероприятий. Работа органов... подробности »
Сегодня состоялось заседание юбилейной комиссии по подготовке празднования 70-летия Гранта Матевосяна, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Был рассмотрен ход выполнения поручений предыдущего заседания и осуществления... подробности »
Сегодня состоялось заседание Юбилейной комиссии по подготовке празднования 1600-летия создания армянского алфавита Месропом Маштоцем, которое вел председатель комиссии, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. Состоялось обсуждение хода выполнения поручений... подробности »