Այսօր Մոսկվա է մեկնել ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը։ Նախարարը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ։ Քննարկվել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության տարվա անցկացման... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, ՀՀ ԳԱԱ Հր. Աճառյանի անվան լեզվի ինստիտուտի տնօրեն Գևորգ Ջահուկյանի մահվան կապակցությամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով՝ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ֆադեյ Սարգսյանի նախագահությամբ: մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Հորմոզգանի նահանգապետ Էբրահիմ Դերազգիսուին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Շնորհավորելով Իրանում կայացած նախագահական ընտրությունների կապակցությամբ և անձամբ նորընտիր նախագահ... մանրամասն »

Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял губернатора провинции Хормозган Исламской Республики Иран Эбрагима Деразгису и возглавляемую им делегацию. Поздравив гостя и лично новоизбранного Президента Махмуда Ахмадинежада с состоявшимися в Иране... подробности »
Делегация во главе с Министром территориального управления РА Овиком Абрамяном сегодня отбыла в Москву. Министр встретился с руководителем Администрации Президента Российской Федерации Дмитрием Медведевым. Был обсужден ход проведения Года Российской Федерации в... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна в связи с кончиной академика НАН РА, директора Института языка имени Грачья Ачаряна НАН РА Геворга Джаукяна создана правительственная комиссия под председательством президента Национальной академии наук РА Фадея... подробности »