ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր հրավիրել է խորհրդակցություն՝ Լոռու և Շիրակի մարզերի գյուղական բնակավայրերում 1988թ. երկրաշարժի հետևանքով անօթևան մնացած ընտանիքների առաջնահերթ բնակապահովման ծրագրի իրականացման ընթացքի վերաբերյալ: Խորհրդակցությանը մասնակցել... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Նորվեգիայի Թագավորության խորհրդարանի նախագահ Յորգեն Կոսմուին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Նշելով վերջին շրջանում հայ-նորվեգական հարաբերությունների ակտիվացման միտումը, այդ թվում նաև միջխորհրդարանական... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը: Խորհրդի քննարկմանն են ներկայացվել նախորդ նիստի հանձնարարականների կատարման ընթացքը, ՏՏԶԱ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի որոշմամբ Եղիշե Նազարեթյանը ազատվել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից: Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ է նշանակվել Արծրունի Աղաջանյանը: Համառոտ... մանրամասն »

Сегодня в Правительстве состоялось заседание Совета содействия развитию информационных технологий (ССРИТ), которое вел председатель Совета, Премьер-министр РА Андраник Маргарян. На обсуждение Совета был представлен ход выполнения поручений предыдущего заседания,... подробности »
Среда, 22 Июнь 2005
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял Председателя Парламента Королевства Норвегия Йоргена Косму и возглавляемую им делегацию. Отметив наметившуюся в последний период тенденцию активизации армяно-норвежских отношений, в том числе и межпарламентских... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня созвал совещание по вопросу хода осуществления программы первоочередного обеспечения жильем семей в сельских районах Лорийской и Ширакской областей, оставшихся без крова вследствие землетрясения 1988 года. В совещании... подробности »
Решением Премьер-министра РА Андраника Маргаряна Егише Назаретян освобожден от должности заместителя Министра труда и социальных вопросов РА. Другим решением Премьер-министра заместителем Министра труда и социальных вопросов РА назначен Арцруни Агаджанян.  ... подробности »