ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի նախագահությամաբ այսօր տեղի է ունեցել «Համահայկական երիտասարդական միջազգային կենտրոն» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստ: Ներկայացվել է հիմնադրամի 2004թ. գործունեության և ֆինանսական ծախսերի մասին հաշվետվությունը, նաև 2005թ.... մանրամասն »
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր-Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 16 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել ու հաստատվել են «Հայաստան»... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետին կից կանանց խորհրդի նիստ: Խորհրդի անդամներին տեղեկատվություն է ներկայացվել 2005թ. փետրվարի 26-ից մինչև մարտի 12-ը Նյու Յորքում կայացած ՄԱԿ-ի կանանց կարգավիճակի հանձնաժողովի 49-րդ նստաշրջանի աշխատանքների և այդ... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության տարածքային զարգացման նախարար Վլադիմիր Յակովլևին, որը Հայաստանում է գտնվում ԱՊՀ անդամ պետությունների շինարարական գործունեության ոլորտում համագործակցության հարցերով միջկառավարական խորհրդի 21-րդ... մանրամասն »

Пятница, 20 Май 2005
Под председательством Премьер-министра РА Андраника Маргаряна сегодня состоялось заседание совета попечителей фонда " Всеармянский международный молодежный центр ". Был представлен отчет о деятельности и финансовых расходах фонда, а также программа деятельности... подробности »
Сегодня состоялось очередное заседание комиссии по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 16 благотворительных программ. В частности, были обсуждены и утверждены... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось заседание Женского совета при Премьер-министре РА. Членам Совета была представлена информация о работе состоявшейся в период с 26 февраля по 12 марта 2005 года в Нью-Йорке 49-й сессии Комиссии ООН по статусу женщин и участии в этих работах... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял Министра территориального развития Российской Федерации Владимира Яковлева, который находится в Армении с целью участия в работе проходящего в Ереване 21-го заседания Межправительственного совета государств -... подробности »