Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության բարեգործական ծրագրերի համակարգման հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Ս. Տեր - Սիմոնյանը: Հանձնաժողովը քննարկել է 5 բարեգործական ծրագիր: Մասնավորապես, քննարկվել և հաստատվել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման Եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) տարածաշրջանային տնօրեն Մայքլ Դեյվիին, Հայաստանի գրասենյակի տնօրենի պաշտոնակատար Նիկոլայ Հաջիսկուն և Երևանյան գրասենյակի տնօրեն Մայքլ Վեինստեինին: Ներկայացնելով... մանրամասն »
Այսօր կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական համայնքների ու դրանց անդամ պետությունների միջև կնքված գործընկերության և համագործակցության համաձայնագրի իրականացման ազգային ծրագրի մշակման աշխատանքների համակարգման հանձնաժողովի նիստ, որը... մանրամասն »
Հռոմի Պապ Հովհաննես Պողոս 2-ի թաղման արարողությանը մասնակցելու նպատակով ապրիլի 7-9-ը Իտալիա կմեկնի Հայաստանի կառավարական պատվիրակությունը՝ ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են Իտալիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր ընդունել է երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Հերման Դե Կրոոյին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Նշելով Հայաստանի և Բելգիայի միջև վերջին տարիներին՝ մասնավորապես,... մանրամասն »

Сегодня состоялось очередное заседание по координации благотворительных программ Правительства РА, которое вел председатель комиссии С. Тер-Симонян. Комиссия рассмотрела 5 благотворительных программ. В частности, обсуждены и утверждены осуществляемые в Ереване... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял регионального директора Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Майкла Дейви, исполняющего обязанности директора офиса банка в Армении Николая Гаджиски и директора Ереванского офиса Майкла Вейнстейна.... подробности »
Сегодня в Правительстве состоялось заседание комиссии по координации работ по разработке Национальной программы реализации соглашения партнерства и сотрудничества, заключенного между Республикой Армения и европейскими сообществами и государствами, входящими в них.... подробности »
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня принял прибывшего в Армению с двухдневным официальным визитом Председателя Палаты представителей Королевства Бельгия Германа Де Кроо и возглавляемую им делегацию. Отметив активизацию в последние годы двусторонних... подробности »