ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանն այսօր կառավարությունում հանդիպում է ունեցել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին երկրորդի հետ: Քննարկվել են եկեղեցի-պետություն փոխհարաբերությունների, համագործակցության, եկեղեցու ներկայիս խնդիրների, պետության կողմից այդ խնդիրների... մանրամասն »
Այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՄԱԿ-ի Զարգացման աջակցության ծրագրի ստորագրման արարողությունը, որը Հայաստանում գործող ՄԱԿ-ի գործակալությունների համագործակցության հինգ տարվա՝ 2005-2009թթ. ծրագիրն է: Հայաստանի Հանրապետության կողմից փաստաթուղթը ստորագրել է ՀՀ... մանրամասն »

Среда, 1 Декабрь 2004
Премьер-министр РА Андраник Маргарян сегодня в Правительстве имел встречу с Католикосом всех армян Гарегином Вторым. Были обсуждены вопросы взаимоотношений церковь-государство, сотрудничества, задач церкви на современном этапе, возможного содействия государства,... подробности »
Сегодня в Правительстве РА состоялась церемония подписания Программы содействия развитию ООН, которая является программой сотрудничества действующих в Армении структур ООН на пять лет, с 2005 до 2009 года. От Республики Армения документ подписал Премьер-министр РА... подробности »