1994 թ., սեպտեմբերի 27, ՌԴ` ք. Մոսկվա
2012-2016 թթ.- Երևանի պետական համալսարան, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, քաղաքագիտության բակալավրի որակավորում (գերազանցության դիպլոմ)
2016-2018 թթ. – Երևանի պետական համալսարան, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետ, քաղաքագիտության մագիստրոսի որակավորում (գերազանցության դիպլոմ)
2019-2020 թթ. – Լոնդոնի տնտեսագիտության և քաղաքագիտության դպրոց, Մեծ Բրիտանիա, Միջազգային զարգացման բաժին, զարգացման կառավարման մագիստրոսի որակավորում (գերազանցության դիպլոմ)
2014թ. - ԱՄՆ դեսպանատան ֆինանսավորմամբ և «Ապագան քոնն է» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող «Երիտասարդները երիտասարդների համար» ծրագիր, դասընթացավար
2016թ. – ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսավորմամբ և «Ապագան քոնն է» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող «Երիտասարդությունն ընդդեմ կոռուպցիայի» ծրագիր, դասընթացի համակարգող
2017թ. - ԱՄՆ դեսպանատան ֆինանսավորմամբ և «Ապագան քոնն է» ՀԿ-ի կողմից իրականացվող «Կրթությունը՝ կոռուպցիայի կանխարգելման միջոց» ծրագիր, դասընթացի համակարգող
2017-2019 թթ. – «Բիզնես Արմենիա» հիմնադրամ (նախկին Հայաստանի զարգացման հիմնադրամ), ներդրումային ծրագրերի համակարգող, այնուհետև` ներդրումների առաջմղման մասնագետ
2019թ. – «Փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոն» (ՓՄՁ ԶԱԿ) հիմնադրամ (ներկայումս` «Ներդրումների աջակցման կենտրոն» հիմնադրամ), փորձագետ
2019-2020թթ. - Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպությանը (ՏՀԶԿ) կից «MOPAN» ցանց, հետազոտող-խորհրդատու
2021թ. - Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամ, զարգացման համակարգող
2021թ. հոկտեմբերի 6-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանի խորհրդական
2021թ. դեկտեմբերի 1-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի խորհրդական
2022թ. դեկտեմբերի 21-ին նշանակվել է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի խորհրդական
Մասնակցել է ավելի քան 30 տեղական և միջազգային թրեյնինգների և կոնֆերանսների, ԱՄՆ կառավարության փոխանակման ծրագրերի շրջանավարտ է։

27 сентября 1994 г., г. Москва, РФ
2019-2020 гг. – Лондонская школа экономики и политических наук (Великобритания), кафедра международного развития, магистратура менеджера по развитию
2014 г. - ведущий тренингов программы «Молодежь для молодежи», финансируемой посольством США и реализуемой НПО «Будущее принадлежит тебе»
2016 г. – координатор тренингов программы «Молодежь против коррупции», финансируемой офисом ОБСЕ в Ереване и реализуемой НПО «Будущее принадлежит тебе»
2017 г. - координатор тренинга программы «Образование как средство предотвращения коррупции», финансируемой посольством США и реализуемой НПО «Будущее принадлежит тебе»
2017-2019 гг. – координатор инвестиционных программ, затем - специалист по продвижению инвестиций фонда «Бизнес Армения» (бывший Армянский фонд развития)
2019 г. – эксперт Национального центра развития малого и среднего предпринимательства (в настоящее время - Центр поддержки инвестиций)
2019-2020 гг. - исследователь-консультант сети «MOPAN» при Организации экономического сотрудничества и развития
2021 г. - координатор по развитию Фонда партнерство Евразия.
6 октября 2021 г. назначена советником вице-премьера Сурена Папикяна
1 декабря 2021 г. назначена советником вице-премьера Амбарцума Матевосяна
21 декабря 2022 г. назначена советником вице-премьера Тиграна Хачатряна
Принимала участие в более 30 местных и международных тренингах и конференциях, выпускница программы по обмену правительства США.