Հինգշաբթի, 30 Ապրիլի 2015
ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում ընդունվել է համապատասխան որոշում, որը հնարավորություն կտա ջրօգտագործողների 80 հազար հա հողատարածություններին ոռոգման ջուրը մատակարարել անհատույց: Ինչպես նիստից հետո կառավարության մամուլի կենտրոնում կայացած ասուլիսում նշել է ՀՀ... մանրամասն »
Որոշ ապրանքների պարտադիր դրոշմապիտակավորումը հետաձգվեց մեկ ամսով
«Առևտրի և ծառայությունների մասին» օրենքի համաձայն մի շարք ապրանքներ ենթակա են պարտադիր դրոշմապիտակավորման: Գործող օրենքով ս.թ. մայիսի 1-ից դրոշմապիտակով պետք է պիտակավորվեն վիտամինը, պատվաստանյութը, դեղը, օծանելիքը և այլ ապրանքներ: Ինչպես այսօր կառավարության... մանրամասն »
Հայաստանում կստեղծվի պրոբացիոն ծառայություն
ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Հայաստանի Հանրապետությունում պրոբացիոն ծառայության ներդրման հայեցակարգին: Նիստից հետո կառավարության մամուլի կենտրոնում այսօր կայացած ասուլիսում ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը ներկայացրել է պրոբացիոն... մանրամասն »

Четверг, 30 Апрель 2015
На сегодняшнем заседании Правительства РА принято соответствующее постановление, которое даст возможность безвозмездно поставлять оросительную воду на земельные участки водопользователей площадью 80 тысяч гектаров. Как отметил на состоявшейся после заседания в... подробности »
Обязательная маркировка некоторых товаров отложена на один месяц
Согласно закону «О торговле и услугах» ряд товаров подлежит обязательной маркировке. По действующему закону с 1 мая с.г. маркироваться должны витамины, вакцины, лекарства, духи и другие товары. Как сообщил сегодня на состоявшейся после заседания в пресс-центре... подробности »
Правительство РА одобрило Концепцию внедрения в Республике Армения пробационной службы. На пресс-конференции, состоявшейся сегодня после заседания в пресс-центре Правительства, Министр юстиции РА Ованнес Манукян представил основные задачи и цели пробационной службы.... подробности »