Երեքշաբթի, 2 Հուլիսի 2013
Սիմոն Պապյան. «ՎՊ դիտողությունները վերաբերել են վտանգավոր թափոնների կառավարման ոլորտում առկա օրենսդրական բացերին»
ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում այսօր կայացած ասուլիսում Վերահսկիչ պալատի հաշվետվության վերաբերյալ պարզաբանումներ է ներկայացրել ՀՀ բնապահպանության նախարարի առաջին տեղակալ Սիմոն Պապյանը: Նա նշել է, որ հաշվետու ժամանակաշրջանում Վերահսկիչ պալատն ուսումնասիրել է... մանրամասն »
Սամվել Թադևոսյան. «ՎՊ-ի արձանագրած խախտումները վերաբերում են շինարարության ոլորտին, ոչ թե քաղաքաշինության նախարարությանը»
Վերահսկիչ պալատի արձանագրած խախտումները և բացթողումները վերաբերում են քաղաքաշինական ոլորտում պետական միջոցներով իրականացված շինարարական աշխատանքներին ընդհանրապես, այլ ոչ թե ՀՀ քաղաքաշինության նախարարությանը: Այս մասին ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոնում այսօր... մանրամասն »

Самвел Тадевосян: «Зафиксированные Контрольной палатой нарушения касаются строительной сферы, а не Министерства градостроительства
Зафиксированные Контрольной палатой нарушения и пробелы касаются строительных работ, осуществленных на государственные средства в градостроительной сфере в целом, а не Министерства градостроительства Армении. Об этом на пресс-конференции, состоявшейся сегодня в... подробности »
Симон Папян: «Замечания Контрольной палаты касались законодательных пробелов, имеющихся в сфере управления опасными отходами»
На пресс-конференции, состоявшейся сегодня в пресс-центре Правительства Республики Армения, Первый заместитель Министра охраны природы Симон Папян представил разъяснения относительно доклада Контрольной палаты. Он отметил, что за отчетный период Контрольная палата... подробности »