Երեքշաբթի, 20 Մարտի 2018
2017-ին Հայաստանի և Իտալիայի միջև առևտրաշրջանառությունն աճել է 25 տոկոսով. Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Իտալիայի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջովանի Ռիչուլիին՝ մեր երկրում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Կարեն Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին 2013թ. դեկտեմբերից ի վեր կատարած... մանրամասն »
Քննարկվել են 2018 թ. ոռոգման շրջանի նախապատրաստական աշխատանքները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ 2018 թ. ոռոգման շրջանի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ: Անդրադառնալով ընթացիկ իրավիճակին՝ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Արսեն Հարությունյանը... մանրամասն »
Կառավարությունում քննարկվել է ՀԲ-ի և Հայաստանի միջև 2018-2022 թվականների գործընկերության շրջանակը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Սիլվի Բոսութրոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը տիկին Բոսութրոն ներկայացրել է ՀԲ-ի և Հայաստանի միջև 2018-2022 թվականների գործընկերության շրջանակներն ու առաջարկվող... մանրամասն »

Вторник, 20 Март 2018
В 2017 году торговый оборот между Арменией и Италией увеличился на 25 процентов: Карен Карапетян принял посла Италии
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Италии в Армении Джованни Ричулли в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране. Карен Карапетян поблагодарил посла за выполненную с декабря 2013 года работу, способствование... подробности »
Обсуждены работы по подготовке к оросительному сезону 2018 года
Под председательством Премьер-министра Карена Карапетяна в Правительстве сегодня состоялось совещание по вопросам подготовки к оросительному сезону 2018 года. Коснувшись текущей ситуации, председатель Государственного комитета водного хозяйства Арсен Арутюнян... подробности »
В Правительстве обсуждены рамки партнерства между ВБ и Арменией на 2018-2022 годы
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с руководителем ереванского офиса Всемирного банка Сильви Босутро. На встрече госпожа Босутро представила рамки партнерства между ВБ и Арменией на 2018-2022 годы и повестку дня предлагаемых реформ,... подробности »