Ուրբաթ, 2 Մարտի 2018
Մարտի 2-ին Մոսկվայում կայացել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի հերթական նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Նիստի շրջանակում անդրադարձ է կատարվել ԱՊՀ անդամ... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը և Գիորգի Կվիրիկաշվիլին հանդես են եկել հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Կարեն Կարապետյանը և Գիորգի Կվիրիկաշվիլին ՀՀ կառավարությունում տեղի ունեցած բանակցությունների ավարտին հանդես են եկել հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյան. «Հարգելի պարոն վարչապետ,... մանրամասն »
«Հայ-վրացական ավանդական բարեկամությունը և քաղաքական հարաբերությունների բարձր մակարդակը ամուր հենք են հետագա զարգացման համար». Երևանում կայացել են Կարեն Կարապետյանի և Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի բանակցությունները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Կարեն Կարապետյանը և Գիորգի Կվիրիկաշվիլին առանձնազրույց են ունեցել, որի շրջանակում գոհունակություն են... մանրամասն »
Պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին
Այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Գիորգի Կվիրիկաշվիլին: «Զվարթնոց» օդանավակայանում գործընկերոջը դիմավորել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակության կազմում են առաջին փոխվարչապետ,... մանրամասն »

Вице-премьер-министр Ваче Габриелян принял участие в заседании Экономического совета СНГ
2 марта в Москве состоялось очередное заседание Экономического совета СНГ, в котором приняла участие делегация во главе с Вице-премьер-министром, Министром международной экономической интеграции и реформ РА Ваче Габриеляном. В рамках заседания были обсуждены вопросы... подробности »
Карен Карапетян и Гиорги Квирикашвили выступили с заявлениями по итогам встречи
Премьер-министры Армении и Грузии Карен Карапетян и Гиорги Квирикашвили по завершении состоявшихся в Правительстве РА переговоров выступили с заявлениями по итогам встречи. Премьер-министр РА Карен Карапетян: «Уважаемый господин Премьер-министр, друг и товарищ,... подробности »
«Армяно-грузинская традиционная дружба и высокий уровень политических отношений являются прочным фундаментом для дальнейшего развития»: в Ереване состоялись переговоры Карена Карапетяна и Гиоргия Квирикашвили
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня в Правительстве принял прибывшую с официальным визитом в Армению делегацию во главе с Премьер-министром Грузии Гиоргием Квирикашвили. Карен Карапетян и Гиорги Квирикашвили провели беседу с глазу на глаз, в ходе которой... подробности »
С официальным визитом в Армению прибыл Премьер-министр Грузии Гиорги Квирикашвили
Сегодня с официальным визитом в Армению прибыл Глава Правительства Грузии Гиорги Квирикашвили. В аэропорту «Звартноц» коллегу встретил Премьер-министр РА Карен Карапетян. В составе возглавляемой Гиоргием Квирикашвили делегации – Первый Вице-премьер-министр,... подробности »