Չորեքշաբթի, 7 Փետրվարի 2018
Վարչապետը միջազգային փորձագետների հետ քննարկել է գյուղատնտեսության ոլորտում ապահովագրության ներդրմանն առնչվող հարցեր
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մաթիաս Քիսլերի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին Գերմանական զարգացման բանկի (KfW) ներկայացուցիչները, «MF Strategy»,... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամետնիյազ Մաշալովին: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-թուրքմենական տնտեսական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված հարցեր՝ ընդգծելով, որ այս ոլորտում... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինին: Կարեն Կարապետյանը և Իվան Վոլինկինը մտքեր են փոխանակել հայ-ռուսական տնտեսական հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգի և ընդլայնման... մանրամասն »
Պետք է աշխատել թռիչքների աշխարհագրության մեծացման ու բյուջետային ավիաընկերությունների ներգրավման ուղղությամբ. Կարեն Կարապետյան
Կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում վարչապետ Կարեն Կարապետյանին ներկայացվել են ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքները և 2018 թ. անելիքները:... մանրամասն »

Среда, 7 Февраль 2018
Премьер-министр обсудил с международными экспертами вопросы внедрения страхования в сфере сельского хозяйства
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с Чрезвычайным и полномочным послом Федеративной Республики Германия в Республике Армения Матиасом Кислером, в составе которой были представители Немецкого банка развития KfW и страховой организации... подробности »
Премьер-министр принял посла Туркменистана в Армении
Премьер-министр Карен Карапетян принял Чрезвычайного и полномочного посла Туркменистана в Армении Мухаметнияза Машалова. Собеседники обсудили вопросы дальнейшего развития и расширения армяно-туркменских экономических отношений, подчеркнув, что в этой сфере есть... подробности »
Премьер-министр принял посла России в Армении
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Ивана Волынкина. Карен Карапетян и Иван Волынкин обменялись мнениями вокруг текущей повестки дня и перспектив расширения армяно-российских... подробности »
Карен Карапетян: нужно работать в направлении расширения географии полетов и привлечения бюджетных авиакомпаний
Премьер-министру Карену Карапетяну в ходе состоявшегося в Правительстве совещания были представлены результаты выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачи на 2018 год Главного управления гражданской авиации при Правительстве РА.... подробности »