Երեքշաբթի, 6 Փետրվարի 2018
Վարչապետը և Նիդեռլանդների դեսպանը քննարկել են գյուղատնտեսության բնագավառում փոխգործակցության հեռանկարները
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության դեսպան Յոհաննես Դաումային: Հանդիպմանը վարչապետն անդրադարձել է Դավոսում Նիդեռլանդների իր գործընկերոջ Մարկ Ռուտեի հետ ունեցած արդյունավետ հանդիպմանը՝ նշելով, որ քննարկվել են... մանրամասն »
Վարչապետը ծանոթացել է ՀՀ բնապահպանության նախարարության 2017 թ. գործունեությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է ՀՀ բնապահպանության նախարարություն՝ ծանոթանալու 2017 թ. գերակա խնդիրների կատարման և միջոցառումների իրականացման արդյունքներին, ինչպես նաև 2018 թ. անելիքներին: Նախարար Արծվիկ Մինասյանը զեկուցել է, որ 2017 թ. կառավարության... մանրամասն »
Կարեն Կարապետյանը Դոմինիկ դը Բյումանի հետ քննարկել է հայ-շվեյցարական տնտեսական համագործակցության ուղիները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության Ազգային խորհրդի նախագահ Դոմինիկ դը Բյումանի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին կառավարությունում՝ վարչապետը նշել է, որ մեծապես կարևորում է միջխորհրդարանական հարաբերությունների... մանրամասն »

Вторник, 6 Февраль 2018
Премьер-министр РА и посол Нидерландов обсудили перспективы сотрудничества в сфере сельского хозяйства
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял посла Королевства Нидерландов в Армении Йоханнеса Дауму. На встрече Премьер-министр коснулся состоявшейся в Давосе результативной встречи со своим нидерландским коллегой Марком Рютте, отметив, что были обсуждены... подробности »
Премьер-министр ознакомился с деятельностью Министерства охраны природы РА в 2017 году
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня посетил Министерство охраны природы РА для ознакомления с результатами выполнения приоритетных задач и осуществления мероприятий в 2017 году, а также задачами на 2018 год. Министр Арцвик Минасян доложил, что 21 предусмотренное... подробности »
Карен Карапетян обсудил с Домиником де Бюманом пути армяно-швейцарского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян принял делегацию во главе с Председателем Национального совета Швейцарской Конфедерации Домиником де Бюманом. Приветствуя гостей в Правительстве, Премьер-министр отметил, что придает большую важность постоянному развитию... подробности »