Չորեքշաբթի, 8 Նոյեմբերի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են Մեղրիում ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր: ՀՀ տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը վարչապետին զեկուցել է աշխատանքների կատարման... մանրամասն »
Նպատակ ենք դրել բարձրացնել գյուղատնտեսության արդյունավետությունը և դրա համար բոլոր նախադրյալներն ունենք. ՀՀ վարչապետ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ներկա է գտնվել «Հայագրոֆորում» համաժողովի բացմանը: Ողջունելով ներկաներին՝ կառավարության ղեկավարը նշել է, որ գյուղատնտեսությունը մեր տնտեսության կարևորագույն ճյուղերից մեկն է, որն ապահովում է գյուղական բնակավայրերում զբաղվածությունը,... մանրամասն »

Среда, 8 Ноябрь 2017
На состоявшемся сегодня у Премьер-министра Карена Карапетяна совещании были обсуждены вопросы, касающиеся работ по созданию свободной экономической зоны в Мегри. Министр экономического развития и инвестиций РА Сурен Караян доложил Премьер-министру о ходе выполнения... подробности »
Премьер-министр РА: мы поставили цель – повысить эффективность сельского хозяйства и имеем для этого все предпосылки
Премьер-министр Карен Карапетян присутствовал на открытии «Армагрофорум»-а. Приветствуя присутствующих, Глава Правительства отметил, что сельское хозяйство является одной из важнейших отраслей нашей экономики, которая обеспечивает занятость в сельских... подробности »