Հինգշաբթի, 28 Սեպտեմբերի 2017
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Լիտվայում գործող «Nextury» վենչուրային հիմնադրամի հիմնադիր և նախագահ Իլյա Լաուրսին։ Հանդիպմանը քննակվել են Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում գործող նորաստեղծ ստարտափերին օժանդակություն ցուցաբերելու,... մանրամասն »
Հայաստանի վարչապետը և Ղազախստանի փոխվարչապետը քննարկել են առևտրատնտեսական կապերի աշխուժացման հեռանկարները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության առաջին փոխվարչապետ Ասկար Մամինի գլխավորած պատվիրակությանը: Հայաստանի և Ղազախստանի միջև համագործակցության զարգացման համատեքստում վարչապետ Կարապետյանը կարևորել է բոլոր մակարդակներում... մանրամասն »
Կառավարությունը հավանություն է տվել ՀՀ 2018 թ. պետբյուջեի նախագծին. եկամտային մասը 100 մլրդ դրամով ավելի է
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: Նախքան օրակարգային հարցերի քննարկումը՝ վարչապետը մի շարք հանձնարարականներ է տվել: Առաջինը վերաբերում էր առցանց մատուցվող ծառայությունների շրջանակի ընդլայնմանն ու... մանրամասն »

Премьер-министр принял президента венчурного фонда «Nextury»
Премьер-министр Карен Карапетян принял учредителя и президента действующего в Литве венчурного фонда «Nextury» Илью Лаурса. На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся возможностей оказания поддержки действующим в сфере информационных технологий Армении... подробности »
Премьер-министр Армении и Первый заместитель Премьер-министра Казахстана обсудили перспективы активизации торгово-экономических связей
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с Первым заместителем Премьер-министра Республики Казахстан Аскаром Маминым. В контексте развития сотрудничества между Арменией и Казахстаном Премьер-министр Карапетян отметил важность частых... подробности »
Правительство одобрило проект госбюджета РА на 2018 год: доходная часть увеличена на 100 млрд драмов
Сегодня состоялось очередное заседание Правительства РА, которое вел Премьер-министр РА Карен Карапетян. Перед обсуждением вопросов повестки дня Премьер-министр дал ряд поручений относительно расширения рамок предоставляемых через Интернет услуг и упрощения... подробности »