Երեքշաբթի, 19 Սեպտեմբերի 2017
Վարչապետն ԱՄՆ կոնգրեսականների հետ քննարկել է հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության հեռանկարները և Արցախյան հիմնախնդիրը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակությանը, որի կազմում են Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահներ Ֆրենկ Փալոնը, Դեյվիդ Վալըդեյոն և Ջեքի Սփայերը, կոնգրեսականներ Աննա Էշուն,... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է «Ռենկո» ընկերության պատվիրակությանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է իտալական «Ռենկո» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի գլխավորած պատվիրակությանը: Կողմերն անդրադարձել են ս.թ. մարտի 23-ին Երևանում ՀՀ կառավարության և «Ռենկո» ընկերության միջև կնքված շրջանակային... մանրամասն »
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 22-ին, ժամը 11.00-ին:
Պետք է մեջքներս ուղղենք և միասին շարունակենք կառուցել այն երկիրը, որի մասին բոլորս երազում ենք. վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է Հայաստան-սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովին և հանդես է եկել ելույթով: Ստորև ներկայացվում է վարչապետի խոսքն ամբողջությամբ. «Հարգելի հայրենակիցներ, Ողջունում եմ... մանրամասն »

Вторник, 19 Сентябрь 2017
Премьер-министр с конгрессменами США обсудил перспективы армяно-американского экономического сотрудничества
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию Палаты представителей Конгресса Соединенных Штатов Америки, в состав которой входят сопредседатели комиссии по армянским вопросам Конгресса Фрэнк Паллоне, Дэйвид Валадао и Джеки Спайер, конгрессмены Анна Эшу,... подробности »
Премьер-министр принял делегацию компании «Ренко»
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял делегацию во главе с генеральным директором итальянской компании «Ренко» Джованни Рубини. Стороны коснулись хода выполнения положений рамочного соглашения, заключенного 23 марта с.г. в Ереване между Правительством... подробности »
Мы должны выпрямить спины и вместе продолжить строить страну, о которой все мечтаем: выступление Премьер-министра на VI Всеармянской конференции Армения-Диаспора
Премьер-министр РА Карен Карапетян сегодня в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна принял участие в VI Всеармянской конференции Армения-Диаспора и выступил с речью. Ниже представлена речь Премьер-министра полностью: «Уважаемые соотечественники,... подробности »