Հինգշաբթի, 7 Ապրիլի 2016
Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը և պաշտոնական այցով մեր երկրում գտնվող Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն առանձնազրույցից և պաշտոնական պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո հանդիպել են զանգվածային լրատվամիջոցների... մանրամասն »
Ստորագրվել են հայ-ռուսական համագործակցության խորացմանն ուղղված մի շարք փաստաթղթեր
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և ՌԴ կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի ներկայությամբ այսօր ՀՀ կառավարությունում ստորագրվել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգին վերաբերող մի շարք համաձայնագրեր: Ստորագրվել է համաձայնագիր ՀՀ կառավարության և ՌԴ... մանրամասն »
Հովիկ Աբրահամյանը և Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի գլխավորած պատվիրակությանը: Հովիկ Աբրահամյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի առանձնազրույցից հետո տեղի է ունեցել երկու... մանրամասն »
ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը մինչ ՀՀ կառավարությունում պաշտոնական հանդիպումներ ու բանակցություններ սկսելը, այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և ծաղկեպսակ դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին: ՌԴ... մանրամասն »
Պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով այսօր պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը: ՌԴ վարչապետի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության կազմում են ՌԴ բնական պաշարների և էկոլոգիայի... մանրամասն »

Премьер-министры РА и РФ выступили с итоговыми заявлениями по результатам переговоров
Премьер-министр Армении Овик Абраамян и находящийся с официальным визитом в нашей стране Председатель Правительства России Дмитрий Медведев после беседы с глазу на глаз и переговоров делегаций в расширенном составе встретились с представителями средств массовой... подробности »
Подписан ряд документов, направленных на углубление армяно-российского сотрудничества
В присутствии Премьер-министра РА Овика Абраамяна и Председателя Правительства РФ Дмитрия Медведева сегодня в Правительстве РА был подписан ряд документов, относящихся к повестке дня армяно-российского сотрудничества. Подписано Соглашение между Правительством РА и... подробности »
Овик Абраамян и Дмитрий Медведев обсудили вопросы, касающиеся армяно-российского сотрудничества
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в Правительстве принял возглавляемую Председателем Правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым делегацию, прибывшую с официальным визитом в Армению. После беседы Овика Абраамяна и Дмитрия Медведева с глазу на глаз... подробности »
Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев отдал дань уважения памяти жертв Геноцида армян
Находящийся с официальным визитом в Республике Армения Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев перед началом официальных встреч и переговоров в Правительстве РА посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд и возложил венок к памятнику жертвам Геноцида армян.... подробности »
С официальным визитом в Армению прибыл Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев
По приглашению Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна сегодня в Армению прибыл Председатель Правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев. В состав возглавляемой Премьер-министром РФ официальной делегации входят Министр природных ресурсов и... подробности »