Ուրբաթ, 16 Հոկտեմբերի 2015
ՀՀ կառավարության և Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև ստորագրվել են համագործակցության զարգացման վերաբերյալ փաստաթղթեր
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ներկայությամբ այսօր ստորագրվել են ՀՀ կառավարության և Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև համագործակցության զարգացմանը վերաբերող մի շարք փաստաթղթեր: Ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական ներդրումային բանկի միջև «Երևանի կոշտ... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) փոխնախագահ Լասլո Բարանյայի գլխավորած պատվիրակությանը: Կառավարության ղեկավարը, ողջունելով հյուրերին, ընդգծել է, որ Եվրոպական միությունը եղել և շարունակում է մնալ Հայաստանի կարևոր... մանրամասն »
Վարչապետն ընդունել է Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահ Դմիտրի Պանկինին: Ողջունելով հյուրին՝ վարչապետը կարևորել է Եվրասիական զարգացման բանկի հետ համագործակցության խորացումը և ընդլայնումը: Կառավարության ղեկավարը բարձր է գնահատել... մանրամասն »
Վարչապետը ներկա է գտնվել «ԱրմՊրոդԷքսպո» ցուցահանդեսի և «Հայագրոֆորում» համաժողովի բացմանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտի «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում մասնակցել է «ԱրմՊրոդԷքսպո» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի և «Հայագրոֆորում» համաժողովի բացմանը:... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ
Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, Շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Անգնահատելի է ձեր դերակատարությունը նոր, ժողովրդավարական Հայաստանի կերտման և զարգացման գործում: ՀՀ կառավարությունը կարևորում և գնահատում է ձեր աշխատանքը:... մանրամասն »

Между Правительством РА и Европейским инвестиционным банком подписаны документы о развитии сотрудничества
В присутствии Премьер-министра Овика Абраамяна сегодня подписан ряд документов о развитии сотрудничества между Правительством РА и Европейским инвестиционным банком. Подписан финансовый договор «Твердые отходы Еревана: этап 1» стоимостью 8 млн евро между... подробности »
Премьер-министр принял вице-президента Европейского инвестиционного банка
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял делегацию, возглавляемую вице-президентом Европейского инвестиционного банка Ласло Бараньяй. Приветствуя гостей, Глава Правительства подчеркнул, что Европейский союз был и продолжает оставаться одним из важных партнеров... подробности »
Премьер-министр принял председателя правления Евразийского банка развития
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня принял председателя правления Евразийского банка развития Дмитрия Панкина. Приветствуя гостя, Премьер-министр отметил важность углубления и расширения сотрудничества с Евразийским банком развития. Глава Правительства высоко... подробности »
Премьер-министр присутствовал на открытии выставки «АрмПродЭкспо» и форума «Армагрофорум»
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в выставочном комплексе «Ереван Экспо» Ереванского научно-исследовательского института математических машин принял участие в открытии международной специализированной выставки «АрмПродЭкспо» и форума... подробности »
Премьер-министр РА Овик Абраамян направил поздравительное послание по случаю Дня армянской прессы
Уважаемые представители средств информации, Поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем армянской прессы. Неоценима ваша роль в деле построения и развития новой, демократической Армении. Правительство РА придает важное значение вашей работе и ценит ее.... подробности »