Չորեքշաբթի, 14 Հոկտեմբերի 2015
Հայաստանի վարչապետը և Իրանի նախագահի առաջին տեղակալը հանդես են եկել ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հայտարարությամբ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով այսօր երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի գլխավորած պատվիրակությունը: Հովիկ Աբրահամյանի և Էսհաղ Ջահանգիրիի առանձնազրույցից... մանրամասն »
ՀՀ վարչապետը և ԻԻՀ առաջին փոխնախագահը քննարկել են հայ-իրանական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր կառավարությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ վարչապետի և ԻԻՀ առաջին փոխնախագահի առանձնազրույցից հետո տեղի է... մանրամասն »
Հայաստան է ժամանել Իրանի առաջին փոխնախագահ Էսհաղ Ջահանգիրին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով այսօր երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրին: «Զվարթնոց» օդանավակայանում Իրանի իր գործընկերոջը դիմավորել է վարչապետ... մանրամասն »
ՀՀ կառավարության հերթական նիստը տեղի կունենա ս.թ. հոկտեմբերի 15-ին, ժամը 11:30-ին:
Ս.թ. հոկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 18:20-ին, ՀՀ կառավարությունում հավատարմագրված ԶԼՄ ներկայացուցիչներին հրավիրում ենք ՀՀ կառավարության մամուլի կենտրոն, որտեղ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը և Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալը հանդես կգան... մանրամասն »

Среда, 14 Октябрь 2015
Премьер-министр Армении и Первый заместитель Президента Ирана выступили с заявлениями для представителей СМИ
По приглашению Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна сегодня с двухдневным официальным визитом в Армению прибыла делегация, возглавляемая Первым заместителем Президента Исламской Республики Иран Эсхаком Джахангири. После беседы Овика Абраамяна и... подробности »
Премьер-министр РА и Первый вице-президент ИРИ обсудили широкий круг вопросов армяно-иранского сотрудничества
Премьер-министр Овик Абраамян сегодня в Правительстве принял делегацию, возглавляемую прибывшим с официальным визитом в Армению Первым заместителем Президента Исламской Республики Иран Эсхаком Джахангири. После беседы Премьер-министра РА и Первого... подробности »
В Армению прибыл Первый вице-президент Ирана Эсхак Джахангири
По приглашению Премьер-министра Республики Армения Овика Абраамяна сегодня с двухдневным официальным визитом в Армению прибыл Первый заместитель Президента Исламской Республики Иран Эсхак Джахангири. В аэропорту «Звартноц» своего иранского коллегу встретил... подробности »