Երեքշաբթի, 22 Սեպտեմբերի 2015
Հայաստանի և Չինաստանի վարչապետները քննարկել են տնտեսական համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը սեպտեմբերի 22-ին Պեկինում հանդիպում է ունեցել ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահ (վարչապետ) Լի Քեցյանի հետ: Ողջունելով Հայաստանի վարչապետին՝ ՉԺՀ պետական խորհրդի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Չինաստան այցելելու իր հրավերը ընդունելու և... մանրամասն »
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ՉԺՀ-ում ՀՀ դեսպանությունում Հայաստանի անկախության 24-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական ընդունելությանը
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը սեպտեմբերի 21-ի երեկոյան աշխատանքային այցով ժամանել է Պեկին (Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն): Պատվիրակության կազմում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար... մանրամասն »

Премьер-министры Армении и Китая обсудили возможности расширения экономического сотрудничества
Премьер-министр РА Овик Абраамян 22 сентября в Пекине встретился с Премьером Госсовета КНР Ли Кэцяном. Приветствуя Премьер-министра Армении, Премьер Госсовета КНР поблагодарил за принятие его приглашения посетить Китай и участие в Евразийском экономическом форуме. Он... подробности »
Возглавляемая Премьер-министром Овиком Абраамяном делегация приняла участие в праздничном приеме в посольстве РА в КНР, посвященном 24-й годовщине независимости Армении
Возглавляемая Премьер-министром РА Овиком Абраамяном правительственная делегация вечером 21 сентября с рабочим визитом прибыла в Пекин (Китайская Народная Республика). В состав делегации входят Министр транспорта и связи РА Гагик Бегларян, Министр экономики РА Карен... подробности »